Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az európai országok városai...

Az európai országok városai közül melyek a legszebbek, amiket okvetlenül érdemes felkeresni?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem ragaszkodom a fővárosokhoz, mert nem biztos, hogy az a legszebb. Az összeg ország érdekelne, tehát Bulgáriától kezdve egészen Izlandig minden. Mindenhol csak egyetlen éjszakát szeretnénk eltölteni, aztán nappal városnézés, este/éjjel tovább a következő ország városába. A terv ez, hogy mennyire megvalósítható, azt nem tudom, mindenesetre jó mókának tűnhet. No és akkor az általatok javasolt városok részesülnének előnyben. Köszönöm előre is.
2009. okt. 7. 02:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Szép városok mindenhol vannak. Viszont a különböző országokban eltérő arculatúak a "szép" városok, nagy országokban az országon belül is vannak eltérések. Sokféle szépség van, más hangulatban, más ízlésű ember számára más "szépség" az igazán "szép". Teljesen máshogy néz ki egy skót, mint egy dán város, egy észak-spanyol város, mint egy olasz, egy lett, mint egy litván. 1 nap/ország szerintem teljesen rossz terv, ilyen módszerrel semmit sem fogsz látni és semmire nem fogsz emlékezni, ennél még azzal is jobban járnál, ha egy hónap alatt egy nagy vagy két kis országot keresnél fel.
2009. okt. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Sajnos ezeknek még csak töredékében sem jártam, de ha ilyen lehetőségem lenne semmiképen sem hagynám ki őket:

Graz, Róma, Velence, Versailles, Kassa és természetesen az összes főváros! Esetleg keresgélnék valamilyen kastélyokat, természeti szépségeket az adott országban, hogy ne csak városnézés legyen. Ha megtehetném akkor persze már végig mennék, és nem hagynám ki Portugáliát sem, ahogy Norvégiát és Finnt sem. Svédországban ajánlom még Göteborgot :)

2009. okt. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Olaszo.:Pisa, Velence, Dél-Francia:Nimes, Martigues, Carro, Sausset-Les-Pins

Korzika:Calenzana, Calvi, St. Antonino, Bastia, Ajaccio,

2009. okt. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
7:28-asnak... "Szép városok mindenhol vannak. Viszont a különböző országokban eltérő arculatúak a "szép" városok..." hát izé... kértem én, hogy magyarázd meg nekem, mi az, hogy szép? Meg honnan veszed, hogy azt hiszem, hogy Milánó pontosan úgy néz ki, mint Stockholm? :| De komolyan. Olyanok válaszait várnám, akiknek van az adott országgal, várossal tapasztalatuk, merik ajánlani, mert tényleg szép. És szerintem kivitelezhető az egy nap egy ország dolog... húzós, de kivitelezhető. Nyilván nem akarok minden múzeumban órákat eltölteni, hanem csak nagyjából megnézni, ami belefér az időbe. Késő este/éjjel utazás vagy szállás, mikor hol ér a sötétség... nappal meg városnézés. Én így képzelem el. Köszönöm az eddigi válaszokat - de még várok azért :-)
2009. okt. 7. 14:15
 5/13 anonim ***** válasza:
Pedisg szerintem igaza van a 7.28-asnak.
2009. okt. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Lehet, de a kérdés nem erre vonatkozott, NEM ezt kérdeztem. Kíváncsi vagyok általatok szépnek tartott: OLASZ városra, általatok szépnek tartott NÉMET városra, általatok szépnek tartott BELGA városra, általatok szépnek tartott FRANCIA városra, általatok szépnek tartott HORVÁT városra, általatok szépnek tartott NORVÉG városra, általatok szépnek tartott SKÓT városra, általatok szépnek tartott HOLLAND városra.... általatok szépnek tartott BÁRMELYIK EURÓPAI VÁROSRA, amit TI, UTAZÓK, LÁTOGATÓK, TURISTÁK szépnek tartotok. Olyan látnivaló, kulturális érték, természeti adottság érdekel, amiért érdemes akárcsak egyetlen napra is a városba elutazni. Tudom, hogy sok ilyen van, de ti is sokan vagytok, kíváncsi vagyok a véleményetekre. Nem tudom... hogyan mondjam még másképpen?
2009. okt. 9. 21:48
 7/13 anonim válasza:
Olaszország: Como, Varazze
2009. okt. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

svéd: stockholm. göteborg

norvég: oslo, bergen, geiranger

ezek az északi országok bámulatosak. főleg norvégia lélegzetelállító... ajánlom:D

2009. okt. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Amszterdam gyönyörű...imádom a csatornáit, a kidőlt-bedőlt házakat, mindent...igazi európai gyöngyszem:)
2009. nov. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Róma (L)

A születési helyem, és örökké otthonom... :) Minden évben visszajárok (apához...) és nagyon sokat éltem is ott... Lehet, hogy más szemmel nézek rá, de szépnek szép :)

Amúgy még Edinburgh, Mallorca (Palma) ( legjobb... ), Madrid, Barcelona... Nápoly, Capri, Palermo, egész Olaszország...és nekem mindegy, csak utazzak :D de Tunéziába ne menj..

2009. dec. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!