Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kb. egy hétre Londonba mennyi...

Kb. egy hétre Londonba mennyi költőpénzt kell vinni (szuvenírekre)? (lent)

Figyelt kérdés
és van olyan konektor náluk mint nálunk ??mert fényképezőt,telefont akkor hogy töltök náluk???
2009. okt. 7. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
konektor van náluk:d egyébként én egy hétre mentem ki és 100000-ret vittem, de ajánékot is vettem barátnőmnek+a szüleimnek
2009. okt. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
első vagyok:kp-ba vittem annyit
2009. okt. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 80 fontom volt, és bőven elég volt 10 napra. konnektort vigyél, mert másmilyen van, mint itthon. Baumaxban asszem 800 ft az csatlakozó.
2009. okt. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Másfajta konnektor van náluk, úgy emlékszem, háromlukú. Itthon is lehet kapni átalakítót, de drága, kint a repülőtéren vagy a kompon, talán üzletben is vehetsz. Szállodában a fürdőszobai borotválkozókonnektorba be lehet dugni a mobiltöltőt. London drága, úgyhogy sok pénzt vigyél, nemcsak szuvenirekre, hanem üdítőre, szendvicsre, múzeumi belépőkre, van amelyik ingyenes, de van drága, többezer forintos is, meg közlekedési jegyre, sőt akár WC-re is. Tőled függ, hogy mennyi pénzed van, de én inkább szeretek többet vinni és még veszteséggel is visszaváltani, ami maradt, mint hogy meg kelljen gondolni minden üveg ásványvizet. 100 font a minimum, az biztos, hogy spórolva is elmegy, de inkább többet érdemes.
2009. okt. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kaját is te fogsz venni, akkor 150 font minimum.
2009. okt. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tömegközlekedés: legolcsóbban Oyster card-dal, 14 font egy heti feltöltéssel és arra és annyit mész a busszal, amerre akarsz, ez a díj a buszra vonatkozik. De feltöltheted a metróra is. Annak az árát nem tudom.

Kaja: 1-3 font a fagyasztott készétel. Mindenki azt eszi, nem is nagyon főznek. Lásd Iceland. Nevetséges árak vannak. Gyorskaják a McDonald's-ban hasonló árakkal vannak mint itthon. A kisebb indiai, török, kínai helyeket 1.5 és 10 font között van a főétel. Fish and chips 4-5 font körül van. Üdítőt kis helyeken érdemes venni. Gyakori a 6 dobozos cola 2 fontért és hasonlók. Javaslom, hogy konnektor átalakítót is ott vegyél, bárhol lehet kapni és a kisboltokban egységesen 1 font az ára, mivel be vannak készülve a sok bevándorló miatt. Majd meglátod mennyi lengyel és kelet európai, meg indiai van. :) Jó utat!

2009. okt. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én Angliában élek,és csak 3 lyukas konnektor van.Átalakítót otthon vegyél mert itt kint drágább..De sok magyar egy kis csellel tudja használni átalakító nélkül is:)

Hogy mennyi pénzt vigyél 1 hétre ez tőled függ,de azt tudnod kell,hogy LONDON az egyik legdrágább város!Szinte mindenben.A szuvenírek főleg.(egy angol piros telefonos kulcstartót például 10 fontért kapsz vagy többért)Vannak ingyenes múzeumok amik nagyon jól.Ajánlom a British múzeumot egy életre szóló élményben lesz részed!De a Madame Tussauds viaszmúzeum az egyik legdrágább(még az itt élő angoloknak is) ha jól tudom 25 font..Ha fizetős helyen akarsz enni akkor ajánlom a pub helyeket,mert ott még jó ár van,de egy pizzériában vagy vendéglőben a gatyád is rá megy..de itt is van meki..JA! és ha már ott vagy Londonban egy sétára menj be a HARRODS-ba.drága hely,de ott is lehet szuvenírt kapni,és csodálatosan szép üzletház.(ha jól emlékszem a második emeleten van egy emléktábla Diana hercegnő és Dodi Fayed képével,és persze a gyémánt eljegyzési gyűrűt is láthatod.Egy fotót megér..

2009. okt. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

nagyonszépen köszönöm a válaszokat!!

konektor átalakítot itthon megcsináltatom ismerőssel vagy veszek ez nem gond

de kb. hány fontot vagy mennyi ft-t váltsak át

euroval is lehet fizetni vagy nem??

és ha tudtok szuvenír árakat is írjatok légyszi!!köszi előre si mindenkinek :)

2009. okt. 8. 19:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Én már megpróbáltam neked válaszolni, (20.51)de addig, amíg nem tudjuk, hogy milyen anyagi helyzetben vagy, vagyis mennyit szánsz erre, meg hogy tényleg csak szuvenirre akarsz-e költeni vagy a többi felsorolt dologra is, addig nem tudunk válaszolni. Én legalább 200 fontot vinnék. Csak a tájékozódás kedvéért beírtam a keresőbe, hogy britain souvenirs, kijött egy csomó találat, például ez.

[link]

De a szuvenireknek sincs egységáruk, az is tőled függ, hogy mit és milyen mennyiségben akarsz venni. Euróval valószínűleg a legtöbb helyen lehet fizetni, de azért mégse az az ország hivatalos fizetőeszköze. Célszerű bankkártyát vinni magaddal, sok helyen azzal is fizethetsz.

2009. okt. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi nagyon ,14 éves vagyok és hát nem nagyon vihetek sokat mert általában meg van szabva mennyit lehet vinni de ezért kérdeztem h kb mennyit
2009. okt. 9. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!