Kezdőoldal » Utazás » Európa » Elhagytam minden papírom,...

Elhagytam minden papírom, bementem az okmányirodába és kaptam egy ideiglenes személyit!? Ezzel tudok július 1. -én menni Horvátországba?

Figyelt kérdés
?????:)
2013. jún. 11. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem! Ha addig nem kapod meg a véglegest!
2013. jún. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
biztos? mert,ausztiába viszont tudok menni!? :) :D ugyan olyan műanyag mint a rendes!de ha nem akkor egy gyorsított útéevelet fogok kérni,mert az rég lejárt!
2013. jún. 11. 18:23
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem, de addigra bőven kész lesz az új személyid is.

Kérdezd meg őket, mikorra lesz kész. Ha netán mégsem, akkor csináltass gyorsan útlevelet.

2013. jún. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Még annyit, kicsi az esélye, hogy a határnál ellenőrizni fognak.
2013. jún. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
értem,köszi :) a személyire azt mondták,hogy 30napon belül-és nem lehet rövidíteni,hát én nem szeretnék kockáztatni,hogy meg jön,nem jön inkább egy gyors útlevél mellett fogok dönteni! :)
2013. jún. 11. 18:38
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden érvényes személyazonosító okmánnyal, beleértve az ideiglenes személyi igazolványt is utazhatsz Horvátországba.


Beutazási, tartózkodási és munkavállalási feltételek:


Utazási/személyi okmányok:


A két ország érvényes útlevéllel vagy személyazonosító igazolvánnyal rendelkező állampolgárai az utas- és áruforgalom számára kijelölt határátkelőhelyeken vízum nélkül léphetnek be a másik állam területére.


Magyar állampolgárok valamennyi forgalomban lévő érvényes magyar személyazonosító igazolvány birtokában – ideértve a régi típusú, füzet alakú igazolványt, valamint az ideiglenes kártya formátumú igazolványt is – utazhatnak Horvátországba. A személyazonosító igazolvánnyal történő beutazás Horvátország területére nincs korhatárhoz kötve.


Talán nem a GYIK-et, hanem a Konzuli Szolgálatot kellene segítségül hívni ilyen kérdésben:

[link]


De ha a konzuli szolgálat nem elég hiteles, javaslom a horvát nagykövetséget:

[link]

Itt is írja: "* magyar állampolgárok bármilyen típusú személyi igazolvánnyal (ideiglenessel is) átléphetik a Horvát Köztársaság határát"


Ha ez sem volt elég meggyőző, akkor hívd fel a konzult:

[link]

2013. jún. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A személyire azt mondják, hogy harminc nap, de én kedden voltam az okmányirodában, és következő hétfőn hozta a postás. Szóval július 1-ig bőven kész lesz.
2013. jún. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul július 1-től Horvátország EU tag, tehát emiatt is lehetne utazni ideiglenes személyivel akkortól, de mint a 6. válaszoló is megírta már most is lehet.
2013. jún. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :)
2013. jún. 16. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!