Kezdőoldal » Utazás » Európa » Finnországban milyen az idő...

Finnországban milyen az idő július első felében?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, h kb. mikor kel és megy le a nap. Napközben mennyire van meleg (mint ahogy nálunk akkor majdnem 40 fok szokott lenni). Az éjszakák mennyire hidegek. Esős vagy inkább szárazabb az idő júliusban. Finnország déli része érdekel (Helsinki-Joensuu).

#Finnország #Nightwish #Helsinki #Joensuu #Ilosaarirock
2013. ápr. 30. 12:18
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
Nyáron (június-augusztus) az időjárás meleg, és a hőmérséklet átlagosan 22 ° C. Az éjjelek inkább hűvösek, nem hidegek, a magyarországi tavaszhoz hasonlítanám. A Nap éjfél körül nyugszik le teljesen és hajnal 4 körül már világos van. Az idő száraz ebben a hónapban, mivel ez a nyár közepe, bár nem árt felkészülni az esőre is. Kellemes időtöltést! Én augusztusban megyek 1 hétre, már 3. éve! :)
2013. ápr. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Én meg 2 Nightwish koncertet terveztem be, csak a 2 alkalom között sátorozok egy kicsit, mert valahol lakni kell. :)
2013. ápr. 30. 14:23
 3/40 anonim ***** válasza:

7 éve élek Finnországban és nagyon változó. Tavaly pocsék nyár volt, alig volt 20 fok. Néha egész szép idő van a 25 fok már jónak számít. Párszor volt 30 fok körül, de az ritka. Délen elég nagy szél is van. Ha bátor vagy tudsz fürdeni tóban, tengerben is, de a tenger max. 18 fokos, a tavak pedig legjobb esetben 20 fok körüliek. Ha jössz érdemes bepakolni minden esetre ruhákat, bizony volt itt nyáron is 10 fok alatti hőmérséklet is.

Világos van nyáron, általában csak pár óráig van sötét, de az éjjel van, lényegében akkor alszol, szóval olyan mintha egész nap világos lenne.

2013. ápr. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Ajjj, akkor viszek valami jó bundás hátizsákot. Azt hittem ott is olyan 40 fokos kánikula gyötri az embereket. Tavaly Csehországban júliusban voltam pár napot egy hegyi faluban, ott valami 4-5 fok volt csak éjszaka, azt hittem szétfagyok...

A tavak ott milyenek? Nádas vesz körül mindent, vagy vannak ilyen kialakított strandok is? Hirtelen mélyül, vagy be lehet menni pár métert, köves vagy homokos; vannak benne piócák? :))

Bocs a hülye kérdésekért, csak előre tájékozódok.

Köszi az eddigi válaszokat mindkettőtöknek.

2013. ápr. 30. 17:19
 5/40 anonim ***** válasza:

Vannak starndok, a tavak többsége tiszták. Ingyenesek, visyont legtöbb helyen nincs szolgáltatés max. egy kis öltöző illetve wc. Néha tilos bemenni, mert kékalgák elszaporodtak (infók vannak általában angolul is a strandokon).

Finnországban biztos nem lesz 35 fok vagy melegebb.

2013. ápr. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
És ha a vadonban sátorozok, vannak ott veszélyes vadállatok? Pl. farkas vagy ilyesmi? Nem kell attól tartanom h egy medve sátrastól szétcincál?
2013. máj. 1. 06:51
 7/40 anonim ***** válasza:
Nézz utána, sok helyen tilos kempingezni. Én nem kempingeznék a vadomban Joensuu környékén élnek medvék, plusz az egész országban vannak jávorszarvasok és rókák is. Sok a kígyó is, itt Finnországban csak egy veszélyes él valamelyik kobra (finnük kyykärme, sajnos magyarul nem tudom a nevét). Ajánlom, hogy kérj segítséget a finn turizmustól. Google biztos kidobja ha nem szívesen megkeresem neked.
2013. máj. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Uhh, a rókát meg a szarvast egy törölközővel el lehet hajtani, a medvét nem biztos. Mondjuk ha tényleg látnék egy medvét, valószínűleg felkötném a nyúlcipőt és hirtelen megtanulnék gyors-sprintelni. :)

Azért majd olyan helyeket keresek mindig ami nincs messze az úttól. (=nem túl eldugott helyet, de ne is a szem előtt legyen)

Most olvastam h arrafelé sok áfonya terem, gondolom erdős részeken. Na az nem rossz, egyébként is vega vagyok, ez nekem a paradicsom lenne, nálunk áfonya meg nincs, a bolti meg megfizethetetlen. Kérdezni is akartam, h vadonban milyen gyümik teremnek július táján, ahogy mifelénk pl. vadszilvafák vannak.

2013. máj. 1. 10:59
 9/40 anonim válasza:

Jujj bár veled mehetnék, 2 álmom válna valóra, megnézhetném végre a kedvenc együttesemet koncertezni és láthatnám Finnországot. :D

Érezd jól magad! :)

2013. máj. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
Hát szerintem találsz majd áfonyát, epret meg ilyeneket, de dunsztom sincs ezek mikor érnek itt az erdőben.. Légy óvatos ha tényleg ilyen kalandos utat szervezel, akkor add le a Helsinki Magyar Nagykövetségnek a pontos útitervedet és az elérhetőségeidet.
2013. máj. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!