Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire nehéz megtanulni a...

Mennyire nehéz megtanulni a Német nyelvet?

Figyelt kérdés
Nemsokára Németországba költözünk de igazából nem tudok szinte semmit Németül Angolul beszélek alap szinten . Mennyire nehéz megtanulni ott kint a nyelvet ?

2013. jún. 27. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Könnyebb a magyarnak a németet, mint németnek a magyart.
2013. jún. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Angolnál sokkal nehezebb, sokkal kötöttebb. Mindenre szabály van, névelőket kell tudni, azokat ragozni, fix szórend, ami a kötőszótól függ és még sorolhatnám.


De neked kint könnyebb (gyorsabb) lesz, mint itthon a suliban vagy akár tanfolyamon.

2013. jún. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel rá leszel kényszerítve rövid idő alatt magadra szeded az alapokat. De a nyelvtan elég nehéz! Én határozottan utálom a nyelvet és 4 év alatt 1 mondatot nem szedtem magamra. Sokkalta nehezebb mint az angol. De ha már megtanultál angolul, könnyebb lesz németül, mert sok olyan szó, kifejezés van ami hangzásilak eléggé hasonlít egymásra (és ugyan azt is jelenti)
2013. jún. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TörpeSzörnyeteg válasza:

8évig angoloztam most kezdtem 9.be a németet. Idén 720 németünk volt, ezalatt alapfokú érettségit le tudnànk tenni. egyébként nem nehéz..

mi is németbe költözünk de ahhoz h ott lakj le kell tenned a német állampolgársági nyelvvizsgát ami 2800 szó (alapszókincs)

addig nem engedélyezik az ott lakást :/

de amúgy megtanulnál 1-2hónap alatt

2013. jún. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!