Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova "érdemesebb" utazni?...

Hova "érdemesebb" utazni? Horvát tenger part, vagy Bulgár tenger part?

Figyelt kérdés

hova lehetne olcsóbban eljutni?

vagy melyik a jobb,szebb?

és kb mennyi összegből lehetne 1 hetet ilyen tengerparton kihúzni?

tudnátok segíteni?



2013. júl. 9. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Egyikhez se érdemes. Az út belekerül vagy 80-100 ezerbe (benzin + pályadíj), a kinti lét is drágább, mint a Balaton, ráadásul egy csomó idő az út és a nyelvedet se beszélik. Angolul is alig-alig.
2013. júl. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Bulgária olcsóbb, viszont Horvátország sokkal szebb, kulturáltabb, biztonságosabb. Én mindneképpen Horvátország mellett vagyok. De persze Horváto. drágább (bár nem annyira sokkal), mint BUlgária. Keresel neten egy szállodát, panziót, ahol adnak árajánlatot. Máshogy nem tudom megmondani mennyibe jön ki. Függ attól hogy pontosan hova mentek, hányan mentek, mivel mentek, mikor mentek

Remélem azért segítetttem :)

2013. júl. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én Horvátországba mennék. Közelebb van, jóval, kultúráltabb, rendezettebb, szebb, több a látnivaló. Ugyanakkor tény, hogy Bulgária olcsóbb, és több a homokos partszakasz.

Balatonra viszont abszolút nem mondanám, hogy olyan olcsó lenne, mint fentebb írták. Ugyanannyi, vagy drágább, mint egy akciós, first vagy last minute tengerparti nyaralás / és ugye, azért mégis más a tengernél pihenni /. Elég, ha magát az utazás árát nézzük.

2013. júl. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

"Ugyanannyi, vagy drágább, mint egy akciós, first vagy last minute tengerparti nyaralás / és ugye, azért mégis más a tengernél pihenni /. Elég, ha magát az utazás árát nézzük."


Az utazás árát? BP-től 8000 Ft a benzin oda-vissza, 1200 a pályamatrica. 9200.

Horvátország, mondjuk Zadar környéke ugyanez 80 000.

2013. júl. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy feltétlen autóval akar menni a Kérdező? Nem említette.

Én sem arra gondoltam.

Ha meg külföldre akar menni belföld helyett, hadd menjen.

2013. júl. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
A vonat és a busz is pont annyival drágább, mint az autó.. de linkelnél nekem repülő vagy hajó jegyeket horvát tengerpartra oda-vissza 9200 Ft-ért? Ja és taxival együtt, mert gondolom nem az apartmanba viszi a repülő, hanem oda még el is kell jutnia.
2013. júl. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen Horvátországot ajánlanám! Attól is függ,hogy mennyi az utiköltség,hogy hol lakik a kérdező. És nem feltétlen muszáj messze menni. Pl Budapestről sem kerül 80.000be a benzin+pályadíj. Pl letenye Budapest 240 km + Letenye Crikvenica 276 km = 516 km x 2 = 1032 km kerekítsük 1100-ra 6,5 feles fogyasztással számolva 71,5 l benzi x 420 =30.030 ft a Benzin oda vissza. Letenye és crikvenica között 101 kuna a pályadíj az oda vissza megvan 8.000 ft-ból + a magyar matrica ára.a mire gondolom elég egy 10 napos! Apartmant már 40 eurótól lehet találni akár 3-4 főre is de nekünk tavaly 27 euro/éjszaka volt 2 főre egy studioapartman. Igaz nem tengerparti, de nagyon szép rendezett igényes volt, nem lelakott. Úgyhogy én mindenképp a Horvát tengerpartot ajánlom.
2013. júl. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Tehát ha a lehető legoptimálisabban, a horvát határ mellett laksz, akkor az odautazás mindössze 38000 szemben a balatoni 9200-zal. Nincs több kérdésem.
2013. júl. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

6-os

Látom nagyon el vagy dőlve a Balatontól, de hidd el nem mindenki érez így. Szerintem nem olyan hű de nagy szám.

Pl mi a horvát határ mellett lakunk és Crikvenicába megyünk, mondjuk 20 körül lesz az üzemanyag+ autópályadíj. Szóval sok mindentől függ, nem csak Budapestről lehet menni.

2013. júl. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Irány Burgasz! Ott kiveszel egy szobát, és átugrasz Edirnébe(ha kocsival mész) barátságos hely, veszély annyi, mint máshol.Edirne is jó buli.Pénzt vigyél.


ha nem autóval, akkor storno.

2013. júl. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!