Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik lenne a legjobb úticél...

Melyik lenne a legjobb úticél nyaraláshoz? Barcelona, Spanyolország vagy Olaszország?

Figyelt kérdés

2013. júl. 16. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szempontok alapján..?
2013. júl. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Turistalátványosság, esetleg tengerpart...ilyenek
2013. júl. 16. 17:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét országban vannak gyönyörű helyek. Ahol eddig voltam, és csak ajánlani tudom, az Olaszországban az Amalfi-part, a Cinque-Terre, Szicília keleti része, Spanyolországban pedig Andalúzia (Nerja, Marbella). Barcelona szép város, de engem a közeli tengerparti települések nem győztek meg. Jellegtelen apartmanvárosok.
2013. júl. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Én Olaszországot ajánlanám tenger céljából. Ott szerintem a látványosság is több, mint Spanyolországban, természetesen nem mindegy, hogy melyik részén. Az éghajlat is mediterránabb egy cseppet.
2013. júl. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Spanyolországban nagyobbak a távolságok, és jóval szelesebb. Főleg a déli részen, Cadiz és Tarifa környékén, de az északi rész, az óceánpart nemkülönben. San Sebastiant kivéve, ott egy védett öbölben van egy strand. A táj elég kopár és kietlen, és maga az ország is messzebb van. Bár Olaszországban csak egyszer voltam egy rövid időre, mégis inkább ezt javaslom. Szebb, zöldebb, és az Alpok is jobban tetszett, mint a Sierra Nevada pl.
2013. júl. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ööö...Barcelona Spanyolországban van
2013. júl. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,...igen tudom, Spanyolországba Barcelona a cél.
2013. júl. 17. 10:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Barcelonát nem javasolnám ha jártál már Párizsban, vagy tervezed... Szép város Barcelona, csak nagyon hajaz a francia fővárosra, valamint nyáron elviselhetetlenül meleg.


Ha kirándulás a cél akkor egy Észak-Olaszország - Cote'D Azur túrát javasolnék autóval, de ott a tengerpart megfizethetetlen szezonban. Ha kifejezetten mediterrán részekre vágysz akkor a 3-as válaszolóval értek egyet, Amalfi és környéke.

2013. júl. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok.

A Cote d'Azur-t én is csak javasolni tudom, szeptember 10 után nagyjából felére zuhannak vissza a szállásárak, olyankor érdemes menni. Az idő is jobb, mert meleg van, de nem döglesztő kánikula, a tenger még meleg. Szinte minden település más, egyik szebb, mint a másik, érdemes kirándulgatni. Olyankor már a parti úton is simán lehet haladni autóval, nincsenek dugók, mint nyáron.

2013. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. júl. 17. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!