Kezdőoldal » Utazás » Európa » Állítólag létezik egy vasúti...

Állítólag létezik egy vasúti lehetőség Ny-Európában: időtartamra váltod a jegyet, oda és annyiszor utazgathatsz ez idő alatt, ahová és ahányszor csak akarsz. Tudna erről valaki infókat írni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy így egészen kis helyekre is el lehet jutni.

2013. júl. 17. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Interrail a neve, de igazából a 2000-es évek előtt érte meg használni, manapság azért nem éri meg nagyon mert a legtöbb vonat olyan, hogy a menetjegyen kívül még kell venni rá valami arra az egy utazásra feljogosító pótjegyet vagy helyjegyet, ami ugye annál olcsóbb, minél hamarabb veszed, mint a repülőknél.



Már csak belföldi interrail bérleteket éri meg venni, de abból sem minden országét, csak az olyan országokét, ahol nincsenek feláras vagy helyjegyes belföldi vonatok (pl. Hollandia és Ausztria) és biztos, hogy rengeteget fogsz vonatozni az adott országon belül, különben nem éri meg.


Tőlünk keletebbre (pl. Ukrajnába) meg azért nem éri meg, mert ott meg olyan olcsóak a vonatjegyek, hogy jobban megéri minden utazás előtt sebtiben venni egyet, akkor is, ha állandóan utazgatsz.

2013. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Több fajtája van ennek a jegynek. Van olyan ami országcsoportokra érvényes.


Én egyszer utaztam a Balkan flexipass nevű jeggyel. Ez érvényes Görögország, Törökország, Románia, Bulgária, Szerbia, Montenegró, Macedonia minden vonatára, de pl. hálókocsijegyet külön kell venni hozzá. Sofiából Isztambulba csak hálókocsis vonat megy. Ez 30 napig érvényes a 30 napból 5 napot lehet vonatozni, (lehet veni olyat ami 10 napos) de vannak kiskapuk, pl. ha 4 óra után indulsz, de másnap is utaznál, akkor elég csak a második napot ráírni a jegyre, ha olyan útra mész ami több mint egy naptári nap, akkor is elég csak egy napot ráírni az indulás napját, akkor is ha átszállsz közben. Ez a jegy 2009-ben 26 éven aluliaknak 50 euróba került.


Amikor ezt a jegyet vettem, sokat olvastam utána, hogy megéri e nekem, akkor láttam, hogy vannak különböző konstrukciók amivel néhány országot lehet bejárni.

2013. júl. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha 26 éven aluli vagy, Ausztriában van Sommerticket, ami egész nyárra érvényes. Annyi a megkötés, hogy éjszakai vonatra csak hétvégén érvényes, hétköznap nem. És nagyon olcsó.
2013. júl. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Sajna már jóval több vagyok, mint 26, pont a fordítottja :-).
2013. júl. 18. 23:41
 5/6 anonim ***** válasza:
A Balkan flexipass 26 felüleiknek ha jól emlékszem 90 euró köröl van:) Idősebbeknek is van lehetőség, bár drágább, de még úgí is megéri
2013. júl. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. júl. 20. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!