Kezdőoldal » Utazás » Európa » 4 éves gyerekkel egy szülő...

4 éves gyerekkel egy szülő utazik Angiába. Kell a másik szülőtől nyilatkozat, engedély?

Figyelt kérdés

4 éves gyermekemmel megyünk a férjemhez (a gyerek édesapja) Angliába. A gyereknek személyigazolványa van, nekem útlevelem. Kell az apukától beleegyező nyilatkozat, vagy engedély vagy hasonló?Kértek már valakitől ilyet, és ha igen, akkor a reptéren? Ha kell, mit kell tartalmaznia? Találtam olyat, hogy ajánlott, és hogy tartalmazza a személyi adatokat, utazási célt, de nem írták, hogy az időpontot is bele kell-e írni. Kell-e tanú?

Ha egyszer megírunk egy ilyet, az már mindig érvényes lesz, míg a családi állapotunk nem változik, természetesen ugyanilyen irányba, ugyanilyen céllal?

Előre is köszönöm ha tud valaki segíteni.



#utazás #szülő #egy szülő gyerekkel utazik #másik szülő nyilatkozat
2013. júl. 20. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Anglia nem alkalmazza a schengeni egyezményt, ezért bármikor kérhetik a másik szülő engedélyét, hogy átléphesd a gyerekkel a határt
2013. júl. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérni kérhetik épp. De nem feltétlen fogják elkérni.


Mikor mi kinn voltunk sulival akkor jött az angol tanár és 2 gyereke. /a kisebb 10 év körül van/ Akkor ő csak mondta, hogy ő a lányom ő meg a fiam.


Egyébként csak annyi: Alulírott Kovács János (született 1960. 02. 01., Budapest, Anyja neve Szabó Éva) tudom és engedélyezem, hogy gyermekem, Kovács Éva (született 2003. 05. 17., anyja neve Nagy Kata) New Yorkba utazzon az édesanyjával Nagy Katával (született 1970. 11. 22. Anyja neve Tóth Ildikó) 2012. 07. 23-án, 2 hétre.

Dátum, aláírás. Nem csak közjegyző hitelesíti, jó a polgármesteri hivatal is. Kell egy hiteles fordítás is mellé.

2013. júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem az unokámat vitte az édesapja Görögországba nyaralni. A 2. válaszoló szerinti tartalommal én írtam meg magyarul és angolul az anyai engedélyt, a lányomon kívül 2 tanú írta alá. Semmiféle hitelesítés nem volt rajta csak én tettem rá egy fordítói nyilatkozatot, hogy az angol és a magyar nyelvű szöveg tartalma megegyezik.Minden országhatáron simán elfogadták tőlük.
2013. júl. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell hitelesítés, saját magad által írt és aláírt vagy géppel írt és 2 tanú által aláírt dokumentum teljes bizonyító erejű magánokirat.
2013. júl. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, a segítséget, azért még ha valakiknek konkrét tapasztalata van, azt szívesen várom!

Üdv

2013. júl. 21. 21:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Tolem is kerdeztek egyszer a gorog repteren amikor kettesben utaztunk a kisfiammal,hogy apuka hol van,erre megmutattam,hogy ott integet( o vitt ki minket)Ennyi volt,nem kertek nyilatkozatot.Tobb alkalommal utaztunk igy,vagy a ferjem a fiammal,de nyilatkozatot sosem kertek.
2013. júl. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!