Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögországban mennyire kell...

Görögországban mennyire kell tartani kígyóktól, kígyómarástól?

Figyelt kérdés
tapasztalatok? gyerekkel mennénk, eddig erre nem gondoltam, de most olyan hírekkel találkoztam, ogy bizony előfordul vipera is sajnos

2013. júl. 22. 07:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Én rengeteg helyen nyaraltam és még soha nem találkoztam kígyóval. Volt olyan is, hogy ki volt írva, hogy az erdőben kígyók lehetnek, de egyet sem láttam. Személy szerint fóbiás vagyok a kígyókra, de a te kérdésed még az én fóbiánál is fóbiásabb. Kígyók bárhól lehetnek, vipera még a hideg Finnországban is van.. Sőt Magyarországon is vannak kígyók. Nem hiszem, hogy turista helyeken kígyók lennének (na jó kiv. Egyiptom, ahol a nyakadba rakják és lefényképzenek). Ha erdőbe vagy olyan helyre mentek ahol előfordulhat kígyó, akkor legyen a gyerekeken erős bokát is védő cipő, figyeljetek rájuk (barátnőm egyszer lepisilt véletlenül az erdőben egy kígyót), plusz beszélgessetek, lépjetek hangosan, így nem jönnek a közelbe.

Egyébként ha ennyire félted őket a kígyóktól, akkor menj az Azori-szigetekre vagy Új-Zélandra, ott hivatalosan nem élnek kígyók a természetben.

2013. júl. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm válszod, elfelejetettem írni, hogy sátorral mennénk, innen a nagy para, a campingek közelében elképzelhetőnek tartom, hogy inkább legyenek, mint a más partokon, másabb jellegű szálláshelyeken. eddig én sem gondoltam soha, hogy ez probléma lehet, de nyilván hirtelen azon kezdtem el filózni, hogy mi van ha becsúszik egy a sátorba, még észre sem vesszük (esetleg időben) :-((
2013. júl. 22. 15:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy gond lesz, menjetek olyan kempingbe ahol sokan vannak. Azért a kígyó sem mer olyan helyre menni ahol sok az ember.
2013. júl. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem :-)
2013. júl. 23. 06:58
 5/6 anonim válasza:
Észak Görögországban voltunk most nyáron és találkoztam kígyóval!! Nem mese, tényleg vannak, pedig nem is mentem ki a városból (az idegenvezető azt mondta a városon kívül lehetnek és nagyon vigyázzunk. Én nem kempingeznék az biztos
2013. szept. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Húha, akkor szerencsésen megjártuk, szerencsére nem találkoztunk eggyel sem, kempingben voltunk és életem egyik legjobb nyaralása volt :-)
2013. szept. 23. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!