Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Skandináv államokban (Norvég...

A Skandináv államokban (Norvégia, Svédország, Finnország) milyen esélyeim lennének így?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom, hogyha majd elvégeztem az egyetemet vagy fősulit, északra költözöm egy időre, tapasztalatokat szerezni, stb.

Holnap derül ki, hogy felvettek-e orvosira, vagy sem. Viszont konduktornak szinte 100%, hogy felvettek ( ez egy olyasféle szakma, mint a gyógypedagógia, Mo.-n csak a Pető Intézetben képeznek konduktorokat, és elvileg külföldön elég keresettek.)

Arra lennék kíváncsi, hogy a magyar orvosokat / konduktorokat mennyire keresik küföldön? Van igény a munkájukra? Viszonylag rövöd időn belül találnak munkát, és jól fizetik őket?

Minden hasznos választ előre is köszönök!! :) 18L



2013. júl. 23. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Földrajz először is: A Skandináv országok: Norvégia, Svédország, Dánia.

Ha még így is érdekel Finnország, akkor pár dolog: orvosokat keresnek, de finnül tudni kell. Nem árt svédül is tudni, mert az ország kétnyelvű. Pető féle helyek vannak, de sajnos munka inkább csak ápolási jellegű van. Én nekem is ez a szakmám fél éve próbálok elhelyezkedni, de főleg olyan melók vannak ahol bentlakásos helyen kell segíteni pl. fürdésnél, étkezésnél stb.

2013. júl. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Leginkább Norvégia érdekelne.
2013. júl. 23. 09:35
 3/6 A kérdező kommentje:
(Azért írtam Finnországot is a Skandináv országok közé, mert magyar szóhasználatban gyakran Finnorságot is beleértik- mint Izlandot is.)
2013. júl. 23. 09:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Eü-i munkára egész Ny-Eu-ban van igény csak kell mellé a nyelvtudás is! Sok sikert!
2013. júl. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Svédországban nagyon keresik az orvosokat, de Norvégiában is elég jók a lehetőségek. Viszont ezekben az államokban csak akkor tudsz elhelyezkedni, ha beszéled az adott nyelvet. Nem, az angol nem elég. A fizetések pedig egész jók mindkét országban. (És akkor még finoman fogalmaztam.)

Finnország nem skandináv állam.

2013. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Felvettek?

Egyébként a keresztanyám testvére svédben orvos. Eléggé jól keres. Elvégezte az egyetemet, de egy percig nem volt magyar orvos. A svédek meg a norvégok úgy vannak vele, hogy összeszedik külföldről az orvosokat :D Norvégiában nincs is orvosképzés. Na szóval ez a "rokonom+ egy ilyen szervezettel ment ki. Fél évig beiratta a svéd közvetítő egy intenzív nyelvtanfolyamra Pesten, közbe nem dolgozott, csak tanult, de kapta az orvosi fizetést. Ezután honosították a diplomáját, majd segítettek neki lakást szrezni odakint. Ennek már úgy 10 éve legalább, de a rendszer még mindig igy működik. Olyan sokan kerültek ki igy oda orvosok, hogy egy nap mindössze 8 betege van, azok között meg szünet. És mit mondhatnék, nagyon jól keres :D szóval sok sikert, én is orvosin gondolkozok.

2013. júl. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!