Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan lehet megúszni a...

Hogyan lehet megúszni a legtakarékosabban a bécsi karácsonyi vásárt? (christkindlmarkt) utazás, szállás stb.

Figyelt kérdés

Tervezzük,hogy idén meglátogatjuk,de semmi kiindulási pontunk nincs hogy mivel menjünk,hol szálljunk meg (ha több napra mennénk)

Ötletek,tapasztalatok?Bármilyen bécsi szállásötletet meg olcsó utazási tippeket szívesen fogadok.:)


2009. okt. 22. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel Bécs közel van, Budapesttől vonattal három óra alatt elérhető, a legtakarékosabb az, ha egynapos kirándulással megjárjátok, és nem alszotok ott. Még ennél is olcsóbb, ha van saját autótok, és azzal mentek.
2009. okt. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Hát, a tapasztalataim azt mutatják, hogy nem érdemes emiatt több napra menni.

Egyrészt mert nincsen olyan messze,hogy ne lehetne megjárni egy nap alatt néhány óra ottani nézelődéssel.

Én edig kétszer voltam.

Először busszal (céges szervezésű, együtt mentünk a busszal, ott szétszéledtünk,aztán vissza is együtt a busszal). Anakk az elánye az volt,hogy irtó olcsó volt a kiutazás, (talán 2-3 ezer Ft),de már teljesen át voltunk fagyva mire a busz indult haza.

Másodszor autóval mentünk, nekem nem volt fárasztó mert nem én vezettem de a párom jól elfáradt,és a benzin sem oolcsó móka,de maximálisan rugalmas és kényelmes megoldás.

Magáról a vásárról: több helyszínen vannak bódék, ahol lehet szép (és méregdrága!!) kütyüket, ajándéktárgyakat, stb... venni plusz forralt bort,puncsot. De hogy őszinte legyek akkor sem tudtam volna egy délutánnál több időt ott tölteni, ha végtelen mennyiségű elkölthető pénzem lett volna, mert be lehet járni egy délután alatt.

Akkor érdemes több napra menni,ha esetleg várost nézni is szeretnél,de mi amiatt egyszer már voltunk ott külön, és sok részt pedig láttunk akkor is mikor a vásárhelyszínek között barangoltunk.

Remélem valamennyit segítettem.

2009. okt. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tavaly karácsonykor mi is átugrottunk Bécsbe autóval : szerencsére nem terveztünk ottalvós bulit, mert pár óránál többet nem is tudtunk volna mit csinálni...

Ezalatt megnéztük az István-templomot is, 2x megnéztük a bódékat (semmi megvehetőt nem látunk), ittunk forraltbort, agyonfagytuk magunkat... :-P

Ennyi bőven elég volt!


Nem egy nagy szám!

(A TV-ben sokkal varázslatosabbnak látszik, mint amilyen valójában.)


Szerintem itt Bp-en sokkal jobb kirakodóvásárok vannak, több helyen árulnak már friss kürtőskalácsot, forraltbort, szép ajándékokat...

2009. okt. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!