Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes kiköltözni Angliába...

Érdemes kiköltözni Angliába ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés

Nos, lehet kicsit hosszú lesz, elnézést érte.

17 éves vagyok, nemsokára 18. Az iskolából még 2 év van hátra, informatikusnak tanulok, de teljesen elment tőle a kedvem, tehát nem tudnék infószakmát elképzelni magamnak. Én mindenképpen elakarom hagyni ezt az Országot és el is fogom, a szüleim is erre ösztönöznek és jogosan. Ők finanszíroznák nekem a költségeket kint, de arra törekednék, hogy minél kevesebbet kelljen költeniük rám, mivel már amúgy is majdnem felnőtt vagyok és nehogy már ők tartsanak el. Tehát, ha kimennék, akkor mit tudnék tenni, amivel előrébb léphetnék? Nyelvtudásom még nem tökéletes, de szerintem 1-2 hónap nyelvtanulás után mindent megértenék, mivel már most is szinte mindent megértek. Ugye érettségi nélkül mennék ki, szakmám nincs, csak pénz van és ennyi. Mennyi esélyem van arra, hogy találok valami munkát, amivel valamennyi összeghez hozzájutok? Én újságokat is kihordanék, autót mosnék, csinálnék bármit, csak eltudjam látni magam. Kéne egy szakma is szerintem, amit még itthon kéne elvégeznem. Amit eltudnék képzelni, az a festő. Nekem tetszik ez a szakma, szeretném is csinálni, úgyhogy szerintem nincs ezzel semmi gond. Tehát ha kimennék, mennyi idő lenne találni egy munkát, akár automosóba? És később ezzel a szakmával kint mennék valamire? Mennyi az esély arra, hogy normális munkát fogok találni egy kis idő elteltével? Mennyibe kerül kint egy kis szállás? És hova érdemes menni?


2013. aug. 11. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21 év alatt, szakma nélkül semmiképp sem érdemes kijönnöd! Szakma nélkül csak minimálbér jut, és mivel 21 év alatt vagy, a teljes minimálbérre nem is vagy jogosult! Szerezz szakmát, tanuld meg az angolt jól, és majd csak aztán gyere ki, addig semmiképpen sem!
2013. aug. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A legjobb korban vagy ehhez:) Takarításhoz mit szólnál? Ezen az oldalon minden meghirdetett meló fent van: indeed.co.uk

Sok sikert:)

2013. aug. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A szakma szerzés nem rossz ötlet, de semmiképp ne várd meg, hogy otthon tanulj meg tökéletesen angolul, itt kell megtanulni, élethelyzetben sokkal többet érsz vele:)
2013. aug. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekem aztán TÉNYLEG mindegy, milyen munka, akár kakit is lapátolok, csak valamennyi összeghez hozzátudjak jutni és ha már van munka, akkor lehet, hogy kint kéne szakmát tanulni. Köszönöm a válaszokat :)
2013. aug. 11. 14:59
 5/14 A kérdező kommentje:
És egy olyan kérdésem lenne, hogy kb. mennyi pénzzel érdemes kimenni? Egy reális árat valaki? :)
2013. aug. 11. 15:01
 6/14 A kérdező kommentje:
Összeget*
2013. aug. 11. 15:01
 7/14 anonim ***** válasza:
Legalább 1200-1500 font kell az elinduláshoz!
2013. aug. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Adok egy kis infót.

Kezdem azzal hogy érettségi itt kint Angliában nem sokat ér, szinte semmit. Ami fontos az a nyelvtudás, és szakmai gyakorlat.

Azt írod 18 éves vagy. Bár nem írtad de feltételezem hogy 18 évesen jönnél ki.

Akkor sajnos mélyen a zsebedbe kell nyúlnod mert ha kapnál is bármilyen állást csakis létminimumi keresettel kapnád meg . A te esetedben ez nagyon kevés. Mivel csak 18 éves vagy, és nem diák így neked 4,98 GBP/óra lenne a béred.

Azt sem árt tudnod hogy a legtöbb takarítói, autómosói meló részmunkaidős. Vagy napi 4-6 óra vagy hetente csak 20-25 órát jelent.. Ez azt jelenti hogy jó ha havonta 500-600 fontot megkeresnél. Ha London lenne a cél akkor amit megkeresel el is menne a szoba bérlésre, és az útiköltségre. Akkor még nem ettél, nem éltél...

Londonban a kevés angol tudással sajnos nem sokra fogsz menni. Ne feledd el, hogy sok illegális, és legális bevándorló keresi takarítói és egyéb szakma képesítés nélküli munkát jó angol tudással is.

Szakma tanulásról a következő. Festőként nem keresnél rosszul ha lenne gyakorlatod, és a szakmád lenne. De érdemes otthon kitanulni a szakmádat ingyen, és szerezni gyakorlatot. Angliában 19 éves korig ingyenes a szakmai tanulmány. Hiába kezdted el 18 évesen, hiába csak 1-2 éved maradna amint betöltötted a 19 évedet fizetni kell a tanulmányaidért. Nem olcsó. A fiam villanyszerelőnek tanul, és 1 évre 1200 font volt a szakmai oktatás + 40 font a vizsgadíj, ami évente kétszer van..

A legtöbb szakma hasonló árakkal mozog. Viszont otthon ingyen elvégzed, (addig is tanulod az angol nyelvet) és kint csak munkavédelmi vizsgát kell tenned (ami tavaly 500 font volt)

Így van esélyed festőként dolgozni. De tanulhatsz itt is szakmád, ha meg tudod fizetni ,és van gyakornoki helyed. Ha így dolgoznál akkor megint más fizetési kategóriába esnél: Ilyen esetben 19 év alatti szakmunkás gyakornoknak a létminimum bére 2,65 GBP/óra.. Ez nagyon kevés..


Kevés nyelvtudással, semmi gyakorlattal csak akkor gyere ki, ha van protekciód szállás és munkaügyben vagy nem gond ha a szüleid állják minden költségedet ami nem lesz olcsó.. (ha csak azt veszed hogy Londonban egy átlagos szoba bérlése heti 90 font)

sok sikert

2013. aug. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jelenleg 18 és 20 éves kor közöttiek minimálbére bruttó 4 font 98 penny! Ezt tudod milyen kevés itt? Nagyon kevés! Ha dolgozol heti 40 órát, azaz havi 160-at, akkor keresel bruttó 796 font 80 pennyt. És akkor ebből még adózol is! Kézhez kapsz cca. 700 fontot. Na most, ezt ha átszámolod, akkor jól hangzik, de idekinn mások az árak. A lakhatás a legnagyobb tétel, egy kis szoba is belekerül még vidéken is legalább 280-350 fontba, Londonban még többe. Enni is kell, az is legalább 120-140 font havonta. Közlekedni is kell, arra is kell szánni legalább 60-130 font között.


Nem azt mondom hogy ne gyere, mert a saját életed, azonban jól gondolt át ezt a szakma nélkül kijövök dolgot. A minimálbér kizárólag órabérben van megadva és a munkaadók előszeretettel alkalmazzák azt, hogy csak heti 30-35 órában dolgoztatnak, így spórolva, ezáltal neked is kevesebb a pénzed. A nyelvet pedig valóban itt lehet jól megtanulni, de érdemes otthon minél jobban erőltetni, mert idekinn nem a tankönyvi angol van! Egyébként sok sikert!

2013. aug. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tehát mindenképp el kéne végeznem a szakmát itthon és utána kimenni, ha jót akarok?
2013. aug. 11. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!