Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes kiköltözni Angliába...

Érdemes kiköltözni Angliába ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés

Nos, lehet kicsit hosszú lesz, elnézést érte.

17 éves vagyok, nemsokára 18. Az iskolából még 2 év van hátra, informatikusnak tanulok, de teljesen elment tőle a kedvem, tehát nem tudnék infószakmát elképzelni magamnak. Én mindenképpen elakarom hagyni ezt az Országot és el is fogom, a szüleim is erre ösztönöznek és jogosan. Ők finanszíroznák nekem a költségeket kint, de arra törekednék, hogy minél kevesebbet kelljen költeniük rám, mivel már amúgy is majdnem felnőtt vagyok és nehogy már ők tartsanak el. Tehát, ha kimennék, akkor mit tudnék tenni, amivel előrébb léphetnék? Nyelvtudásom még nem tökéletes, de szerintem 1-2 hónap nyelvtanulás után mindent megértenék, mivel már most is szinte mindent megértek. Ugye érettségi nélkül mennék ki, szakmám nincs, csak pénz van és ennyi. Mennyi esélyem van arra, hogy találok valami munkát, amivel valamennyi összeghez hozzájutok? Én újságokat is kihordanék, autót mosnék, csinálnék bármit, csak eltudjam látni magam. Kéne egy szakma is szerintem, amit még itthon kéne elvégeznem. Amit eltudnék képzelni, az a festő. Nekem tetszik ez a szakma, szeretném is csinálni, úgyhogy szerintem nincs ezzel semmi gond. Tehát ha kimennék, mennyi idő lenne találni egy munkát, akár automosóba? És később ezzel a szakmával kint mennék valamire? Mennyi az esély arra, hogy normális munkát fogok találni egy kis idő elteltével? Mennyibe kerül kint egy kis szállás? És hova érdemes menni?


2013. aug. 11. 14:37
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Amúgy Manchester, vagy London a célpont.
2013. aug. 11. 15:33
 12/14 A kérdező kommentje:
De persze más területet nem vetek el, csak ez a célpont.
2013. aug. 11. 15:35
 13/14 anonim ***** válasza:

ma 15:17 vagyok


Én azt tanácsolom hogy előbb otthon végezz el egy szakmai iskolát (akár festő) és szerezz gyakorlatot benne. Mondjuk 1 évet, aki később garanciát is ad neked.

Utána ha kijössz csak a munkavédelmi vizsgát kell letenned, és a szakmai papírodat honosítanod. (de ez már csak papír munka)

Munkámból kifolyólag tudom, hogy ilyen fiatalon nyelvtudás, gyakorlat nélkül legfeljebb rajtár pakolásra vesznek fel..(vagy még arra sem)

Hidd el nekem (kint dolgozom egy munkaközvetítő irodában) tudom milyen sokan jelentkeznek nap mint nap munkára, és tudom kiknek van kevesebb esélyük. A most leírtak alapján neked kevés esélyed lenne..


De ha úgy döntesz hogy mégis belevágsz, akkor legyél mindig talpraesett, határozott ember..(sokszor ez is segíthet)

sok sikert

2013. aug. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy meg valaki latja-e amit irok, de mar par eve kint vagyok, szakmat befejeztem, csaladi vallalkozas pedig beindult amit a parommal csinalunk. Csak egy kis "update" igy lassan 4,5 ev utan
2017. nov. 6. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!