Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tudtok mesélni olyan sikerszto...

Tudtok mesélni olyan sikersztorikat amik külföldi (pl, csak úgy belevágósat, nyelvtudás nélkül ment) munkavállalásról szólnak?

Figyelt kérdés

Pl,Csak elindult minden nélkül és sikerült neki vagy nyelvtudás nélkül ment.

Hova ment hogy csinált,mit?

Köszönöm.



2013. aug. 11. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy-kettőt lehet hallani olyan ismerős ismerőse történetként, biztos hogy van olyan, aki volt annyira talpraesett hogy megcsinálta a szerencséjét, de a nagyobbik része belebukik.

Mi is elindultunk, bejött - na de volt nyelvtudás és megtakarítás, hogy a kezdeti nehézségeket átvészeljük.

2013. aug. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kinek mi a sikersztori? Ismerek valakit, aki egy tanulatlan emberke volt, de a munkájában szorgalmas. Mindig minimálbéres, betanított munkája volt, mert máshova nem kellett. Negyvenévesen kiment Angliába, nulla nyelvtudással, kapott egy szintén minimálbéres, betanított melót, valami gyárban. Ez 8 évvel ezelőtt volt, azóta is ott van, alig-alig lett több a bére, csak pár szót beszél angolul, arra elég a fizetése, hogy egy normális lakást bérel, szűkösen, de megél, félretett pénze nincs. Ő mindezt sikersztorinak éli meg, mert itthon nyomorgott, úszott az adósságban, nekem a hajam kihullana, ha úgy kellene élnem, ahogyan ő teszi...
2013. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyelvtudás nélkül nincs sikersztori! Aki mást állít, az hazudik! A legegyszerűbb állásokhoz is kell a nyelvtudás! Ügyintézésekhez szintén kell! A válság óta még jobb nyelvtudásra van szükség!
2013. aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Legalább minimális nyelvtudásod legyen. Különben hogy mész el interjúra? Mi is kint élünk, de olyat nem ismerek, aki nyelvtudás nélkül jött volna. Legalább egy kezdő tanfolyamot végezz el. Úgy tudom otthon most vannak ingyenes nyelvtanfolyamok :)
2013. aug. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, ezt a nyelvtudást nem lehet eléggé kihangsúlyozni. A kinti magyar közösségek elég segítőkészek: megtudhatod a facebook csoportjukban, hogy melyik banknál érdemes számlát nyitnod, merre bérelj/ne bérelj lakást, milyen papírok kellenek a munkavállaláshoz, hol kapsz olyan tejfölt ami hasonlít a hazaihoz, stb, de senki sem fog veled kézenfogva elmenni és sorban állni, kitölteni a papírokat. Ezt mind tök egyedül kell végigcsinálnod.


Nekem nagyon sokat segített az, hogy elmondták: a rendőrségen a sorszámot 8.30-kor osztják, ha lekésted, akkor buktad a napot. Ezt meg azt vidd magaddal (fotó, útlevél, pénz), a kitöltött papírral elmész ebbe és ebbe a bankba, majd az időpontra vissza délután és ennyi... De senki nem jött velem, hogy segítsen papírt kitölteni, mert nem a kötelességük és felelősségük. Lakásbérlés, autóvásárlás, bankszámlanyitás mind így volt.

2013. aug. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az egy teljesen más világ volt, de a keresztanyám még anno gyerekként szökött át a vasfüggönyön. Ausztriában valami gyűjtőtáborba került, és alakulgatott a sorsa! Ma már nyugdíjas, anyanyelvi szinten beszél németül, és nincsenek anyagi gondjai, de ahogy már mondtam, az egy más világ volt!

Szerintem a mai világban legalább az alapvető dolgokat tudd elmondani ha kimész!

2013. aug. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!