Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért özönlik el ennyire a...

Miért özönlik el ennyire a turisták Horvátországot? Beleértve a magyarokat is! Miért kell tönkretenni ezzel az országunkat?

Figyelt kérdés

2013. aug. 20. 22:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"horvát egy igénytelen nép, a többi balkánival együtt"


Eddig ez volt az egyetlen értelmes megszólalásod.

2013. aug. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

A lelkiismeretem úgy tartja, ki kell állni becsületes dolgok mellet, és tiszta szívemből támogatom az előttem választ adókat.

Továbbá esdeklem a kérdést feltevő (és forszírozó) azonnali orvosi vizsgálatának, és gyógykezelésének engedélyezéséért...

2013. aug. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%
Horvátországban is bezárat a Lipótmező? Hogy itthon ennyi degenerált van ezt már meg tudom érteni, de, hogy már ott sem gyógykezelik az embereket...
2013. aug. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Csatlakozom ez előttem szólókhoz:))))

Amúgy meg alig van külföldi hotel H.o-ban, legalább is más országokhoz képest elenyésző a számuk. Volt privatizáció, de maguk között privatizáltak.

2013. aug. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Manapság az idegenforgalom az egyik legjövedelmezőbb és legjobban fejlődő gazdasági ágazat. A horvátok számára ez létfontosságú, mivel a nehéziparuk elenyésző, és a mezőgazdaság sincs olyan szinten, mint amennyire kellene. Tulajdonképpen a turizmusnak köszönhetik, hogy olyan gyorsan talpra álltak a délszláv háború után. Amit most jól elcsesztek azzal, hogy beléptek az EU-ba.


Az pedg egy begyepesedett, idétlen sztereotípia, hogy a balkáni emberek (főleg a horvátok!) igénytelenek lennének. A Balkánon sok a roma, rájuk ez lehet, hogy igaz, de sehol a világon nem találkoztam még olyan barátságos, normális emberekkel, mint Szerbiában, Boszniában és Horvátországban. Paraszt, bunkók, persze mindenhol vannak, de egy negatív élményből vagy tapasztalatból felesleges általánosítani.

2013. aug. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Bocs de nekem a Balaton egy nagy közwc. Beleszarnak,belepisilnek belehánynak és fürödj abban...


Ráadásul az árak annyira elszálltak hogy annyiért az Adrián is lehet nyaralni, akkor meg hülye lenne az ember kihagyni.

2013. aug. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Az Adriába szerinted nem szarnak bele? :)
2013. aug. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

13:59-es:

Köszönöm, hogy legalább egy olyan ember volt itt, aki nem "trehányozta" le a saját népemet.


Viszont mindenki másnak szól:

Én nem Ho. gazdasági életére célzok (amifelé sokan elkanyarodtak), hanem -a turisták által ott hagyott- ökológiai helyzertől. Képzeljük csak el:

Magyarország hirtelen a turisták legfőbb célpontjává válik. Idejönnek német, francia és amerikai multihotelek, amik a bevétel ~90%-át elviszik. Az országot elözönlik a turisták, és az összes szemetet itthagyják. Ez még néhány évig "feltűnésmentesen" működne, de ha már elfogynak a szemétlerakóhelyek és a saját szemetünket is nehéz lesz hova rakni, mit csinálunk a többivel, amit a turisták itthagytak? Megy ki minden az utcára. És mikor már hegyekben állnak a szemétdombok a "nem turistahelyeken", akkor majd elgondolkozunk, milyen érzés a turistaországokban élőknek.

2013. aug. 21. 21:21
 19/24 anonim ***** válasza:
Hát az sajnos valóigaz, hogy a tömegturizmus tájrombolással és egy bizonyos szinten ökológiai pusztítással is jár. Ettől függetlenül, viszont én nem gondolom úgy, mondjuk Horvátország élővilága vagy természete veszélyben lenne. A horvátok erre odafigyelnek, eléggé büszkék arra, amijük van. Ott van pl. Lastovo szigete, gyönyörű érintetlen sziget, ahol mind a mai napig egyetlen turisztikai létesítmény nem épült, pedig azért járnak oda is turisták.
2013. aug. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Drága kérdező, nem a népedet trehányozzuk le, hanem a te elmeállapotodban kételkedünk.

Lehet nem itt kéne mocskolódnod.

2013. aug. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!