Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Angliába akarok menni...

Ha Angliába akarok menni dolgozni, csináltassak útlevelet vagy nem fontos?

Figyelt kérdés
Sok fórumot megnéztem, és valahol ajánlják, valahol teljesen fölöslegesnek tartják. Dolgozni szeretnék kimenni, és ugye elvileg kötelességük lenne elfogadni a személyit is bárhol, de nagyon sokan nem ismerik (pl bankokban). Ti mit javasoltok? Csináltassak útlevelet vagy fölösleges pénzkidobás? (ha csak Angliába akarok menni)

2013. aug. 27. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:
teljesen fölösleges az útlevél... idekinn csak azért szoktak útlevelet kérni, mert az UK-ban nem létezik személyi, szóval ha igazolni akarod magadat, akkor vagy útleveled van, vagy jogsid... de nekem a lengyel kollégáimnak sincsen útlevele, meg sok magyar ismerősömnek sem... a jogsi meg megint ugyanolyan mint otthon, csak annyi, hogy az itteni jogsin rajta van a lakcímed is... bár én évek óta vagyok sofőr magyar jogsival... rendőr is vizsgálta már, munkáltató is, és mindenkinek megfelelt... a személyimmel ugyanez van... igaziból van útlevelem, de azt sem tudom, hogy melyik fiók mélyén.
2013. aug. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell útlevél, a személyi is tökéletesen megfelel.
2013. aug. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elvileg nem kell. Azonban a tapasztalat mást mutat. Bankszámlanyitáshoz és egyéb ügyintézésekhez ajánlott az útlevél a gördülékenyebb ügyintézés érdekében.
2013. aug. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
csatlakozom. elvileg nem kell (nekem sincs), viszont sok buta ügyintéző nem ismeri, s akkor vitatkozhatsz velük, hogy a személyi egyenértékű. pedig az, el kell fogadniuk.
2013. szept. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
En 4 honapja mar kint eltm, mikor kertem a szuleimet, hogy postazzak utannam (kesve erkezett meg az utlevel). De csak azert, mert el kellett kuldenem valahova a szemelyimet es jogsim nincs, tehat nem tudtam volna magam mivel igazolni. Elotte inteztem mindent, bankszamla, iskola, szoba, NI szam, minden meg volt vele. Egyebkent szemelyije nem csak magyaroknak van, tehat mint minden mas ID kartyat, elfogadjak, neha nznek, hogy masabb/szinesebb de elfogadjak.
2013. szept. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!