Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kezdő grafikusként London-ba?

Kezdő grafikusként London-ba?

Figyelt kérdés

Tavaly végeztem tervezőgrafikusként és - egy-két szabad úszós munkát leszámítva - nagyon nem sikerült még elhelyezkednem itthon.

Az angolom nagyon jó, emiatt azt is fontolgatom, hogy esetleg London-ba továbbállnék.

Szerintetek jobb esélyeim lennének London-ba munkát találni, mint itthon? Esetleg van valaki köztetek aki ilyen szakmával próbálkozott külföldön?



2013. aug. 29. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:

mindenképp több esélyed van, azonban pályakezdőként, szinte 0 referenciával nehéz lesz a kezdés. Itt nézelődhetsz, de egy ilyen álláshoz itt kell lenned. Ha az angolod jó, akkor addig amíg nem kapsz szakmabeli állást, elmehetsz mást is csinálni. Mondjuk recepciós, stb, ami azért jobb mintha mosogatnál.


[link]

2013. aug. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a választ! :) Ez lehet hülye kérdés lesz, de a nem Angliában szerzett munkatapasztalatok, referenciák érnek valamit kint is?
2013. aug. 29. 23:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Cégfüggő hogy elfogadnak-e külföldi referenciát. Van olyan cég, akik csak angliai tapasztalatot fogadnak el. De ez hamar kiderül, mert ha visszajeleznek vagy interjúra hívnak akkor elfogadják a külföldi tapasztalatot, referenciát.
2013. aug. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bár kérdésre kérdéssel nem illik...


Miért csak Londonban gondolkozol?


És összességében grafikusként mi a cél területed?

2013. aug. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Régóta vonz London, és mivel nagyváros talán több esélyem is lenne az elhelyezkedésre.

Illusztrátorként szeretnék majd dolgozni, de mivel tisztában vagyok vele, hogy ahhoz több éves tapasztalat/referencia kell, ezért addig bármilyen grafikusi munkakör "megtenné".

2013. aug. 31. 11:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Távmunka nem érdekelne? Én találtam egy ilyet: www.elance.com Számtalan grafikusi állások közül válogathatsz. Én is grafikusként szeretnék elhelyezkedni valahogy, mivel Mo.-on alig találok olyat, amihez kézi rajztudás kell, mivel nagyon szeretek rajzolni és nem akarok olyat csinálni, hogy fotókat kell kiretusálni vagy kivágni a képeket és összerakni azokat (pl. bannerek, katalógusok)
2013. szept. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kreativ munkakorokben (pl mernok) elfogadjak a nem angol referenciat is. nem hinnem, hogy ez grafikuskent mashogy lenne. Ott egy jo portfolio, egy ket probamunka szerintem tobbet nyom a lantba, mint az ajanlasok.
2013. szept. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!