Kezdőoldal » Utazás » Európa » LEFKADA! Mennyibe kerül egy...

LEFKADA! Mennyibe kerül egy autó bérlése, illetve milyen a tömegközlekedés?

Figyelt kérdés

Hamarosan megyünk Lekadára, és érdekelne, hogy milyen kint a közlekedés, érdemes autót bérelni. Tudtok esetleg valami nagyon jó éttermet ajánlani?

Bármi hasznos tippet szívesen veszek!!!!

Köszönöm szépen!



2013. szept. 6. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerelmem, Lefkada!:)

Mi autót nem, hanem robogót béreltünk, Nidri főutcáján. Azt hiszem 10 euro/ nap volt biztosítással együtt.

A közlekedés elég csekély a sziget északi részén, Csak Lefkas és Nidri között van egy picivel nagyobb forgalom.

Robogóval eljutottunk olyan helyekre, ahová sokan kocsival nem, ezért ajánlom, hogy legalább 1-2 napra béreljetek azt is.

A térképen bejelöltem, merre jártunk, és tulképpen nincs olyan út,ahol ne gurultunk volna végig.

Mindenképpen menjetek el a világítótoronyhoz, Kariába, Meganisi-re.

Igaz, minket nem nyűgözött le az azúrkék víz, meg sziklás öblök, rengeteg turistával, jéghideg vízzel és darázzsal, hanem mi csak megkukkantottuk, és mentünk tovább. Isteni mézet és olivaolaja vehettek a nyugati oldalon a falusiaktól, fillérekért.

Benzinkút kevés van, ez csak akkor érdekes, ha robogóval mentek.

Érdekes, de mi nem találtunk olyan igazán jó éttermet (eleve nem ülünk be pizzériákba), talán a legjobb Vasziliki kikötőjében, az utolsó étterem a tenger felé. Igaz, pár héttel később már megint csalódást okozott.

Ha bármilyen kérdésed van, titkos utakra vagy kíváncsi, írj privit, előkotrom a térképemet és goggle mapsen bejelölöm, merre vezetnek az igazán szép utak.

2013. szept. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Google, persze.

Oké, nem bírtam ki, elővettem a térképet.

Ahová menjetek el, szerintem:

Sivota- hangulatos kis halászfalu, amely körülöleli a saját kikötőjét (itt pl. van jó étterem)

Eglouvi- a sziget legmagasabban fekvő faluja, van egy hangulata, ha úgyis mentek Kariába, érdemes ide felkanyarodni

Kathisma.Katsiki- ezek az azúrkék öblök, jéghideg vízzel, tömegnyomorral.

Katarres vízesés, Nidri város "mögött"- kellemes séta, helyes vízesés.

Lafkas város- mi csak tesz-vesz városnak hívtuk a könnyűszerkezetes házak miatt, nagyon hangulatos.

Doukato -fok, innen vetette le magát állítólag Szapphó. Az ide vezető földúton telet meg a szívem annyira a látvánnyal, hogy elbőgtem magam.

Fürödni mi Lafkada 7 kilométeres strandján fürödtünk, mert kellemes, homokos, nincsenek jeges áramlatok, és ameddig a szem ellát fürdőző sem.:)

Az állatvilág elég gyér a vízekben, már amit ba part mentén búvárszemüveggel meg lehet figyelni.

Javaslom, első nap fizessetek be hajótúrára (mi nidri kikötőjében tettük meg, ahol a konkurens hajóztatók egymás mellett nyomják le a másik árát:) és hjókázzatok körbe a szigeten, ill. elviznek Ittakába, Skorpio-ra, Kefalóniára, kellemes, egy napos program, de innen már csomó mindent láttok.

Aztán félóránként indul komp Nidriből, mi átmentünk Meganisi szigetkére, ahol nagyon kellemeset kirándultunk, Spartochori városa igazán gyönyörű és találtunk igazi eldugott fürdőző oázist is.:)


Még annyi, hogy Lefkastól Nidri felé épült egy Lidl, mi itt vásároltunk be alapvető élelmiszerből (tej, víz, gyümölcslé, kávé, stb.), mert pont feleannyiba került, mint szálláshelyünkön, Nidriben, ráadásul, hetekig voltunk, szóval, sokat spóroltunk így.

2013. szept. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!


3 hetes nászútra megyünk a Jón szigetekre (Lefkada, Kefalonia, Zakynthos), saját szervezésben. A száálásaink már megvannak, most a robogoó/autókölcsönzés folyamata zajlik, helyi kölcsönzőkkel e-mailezek az ügyben.

Hajazok arra, hogy Lefkadán és Zakynthoson nem autót, hanem csak robogót béreljünk, mert ezen sok pénzt fognék. Utánanéztem a hazai fórumokon, így találtam meg az itteni hozzászólásodat.

Eddig nem voltam regisztrálva, csak azért tettem meg, hogy neked írhassak. Beszámoltál róla, hogy bejártátok az egész szigetet. ezzel kapcsolatosan szeretném a segítségedet kérni néhány kérdésben. Nagyon sokat jelentene, ha tudnál rájuk pár szóval válaszolni, amit előre is hálásan köszönünk!

1. Nincs külön motor jogosítványom, így az autós jogsival csak a legkisebb (50cm3) robogót tudnánk bérelni. Azzal is bejárható szerinted a sziget, ha ketten ülünk rajta újdonsült feleségemmel? Ketten együtt 130kg-ot nyomunk. Nektek nem volt problémátok a magasabb helyekre felmenni?


2. Írtad, hogy tudnál segíteni abban, hogy melyek a sziget legszebb útvonalai. Ez ügyben nagy segítség volna, ha megírnád, hogy mely utakat, helyeket, partszakaszokat érdemes mindenképpen felkeresni?


3. Szerinted 5 egész nap elég a sziget teljes bejárására?


Hálásan köszönjük előre is a segítséged! A levelemet elküldöm privátban is, s a fórumra is kiteszem, mert újoncként nem tudom, pontosan hogyan működik a rendszer.

Üdvözlettel: Csaba

2016. máj. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!