Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi pénz kell, hogy új...

Mennyi pénz kell, hogy új életet kezdjek külföldön?

Figyelt kérdés

Mennyi pénzzel érdemes kiköltözni külföldre? Hollandia, Anglia, Dánia vagy esetleg Németország.

1-1,5 millió Ft elég lenne?


2013. szept. 25. 19:16
 1/8 anonim válasza:

1-1,5 milliót hamar fel lehet élni külföldön. Albérlet (benne a kaució)+rezsi+pár hét tengődés és ennyi.

Állás kell elsősorban...

2013. szept. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Havi 800 Euro körül van a megélhetés (lakbér, rezsi, kaja, közlekedés, stb), ez 200-250ezer Ft.

Az 1-1,5 millió Ft pár hónap alatt elfogy, ennyivel legfeljebb kihúzni lehet addig, amig elkezdesz dolgozni. De ha nem beszéled a nyelvet meg nincs jó szakmád, akkor nem sok esélyed van munkahelyet találni.

2013. szept. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Új élet kezdéséhez egy új országban szerintem nyugodtan számolhatsz 10.000 €-t vagy fontot. Szerintem ennyi a minimum! Lakbér, kaució, számlák, közlekedés, étkezés, ezeket mind fizetni kell addig, amíg nincsen munka, és valóban jó álláshoz meg idő kell.
2013. szept. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem indulnék el ennyivel, ha nincs munkám. Én Londonban élek, körülbelül 1000 fonttal számolnék havonta. Ettől olcsóbban is ki lehet jönni, de azért az már komoly szervezést, és utánajárást igényel. Szóval ha csak ideállítasz hogy azonnal kell egy lakás, akkor jó ha van havi 1000 fontod.


Nekünk a lakásra egyébként ki kellett fizetni 2 havi kaut és 3 havi előleget. Ha 500-ért találsz lakást, akkor a kezdőrészlet 2500 font. De persze minden csak attól függ, hogy hol akarsz lakni és milyen körülmények között. A külvárosban ettől olcsóbban is lehet lakni 300-400 font körül. De onnan meg borzasztóan sok idő bejönni.


A munkakeresés sincs ingyen, megvenni a cuccokat, tanfolyamot végezni ha olyan a munka, tömegközlekedni..


Ha nincs semmi tervem, én nem indulnék el ennyi pénzzel. Ja meg persze ha nincs nyelvtudásod legalább egy közép szintű, akkor meg alapból nem túl jók az esélyeid. Szóval ha felhívnak telefonon, hogy mi a munka és te nem érted meg, akkor senki sem fog elsétálni érted, összeszedni téged és megmutogatni hogy mit hova kell pakolni.


Ha van nyelvtudásod, és a szakmádban találsz állást, és úgy érkezel ki hogy már tudsz is kezdeni, abban az esetben az 1,5 elég lehet.

2013. szept. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Felsőfokú angol, középfokú német nyelvvizsgával és gazdaságinformatikus MSc-vel (Master in Business Information Systems) mennék ki.

2013. szept. 25. 20:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Ostobaságokat írnak az előzőek, egymillió forint bőven elég a starthoz. 10 ezer euró kéne? Ugyan már. 1000-1500 euró elég az első hónapra, utána meg már kapja az ember a fizetést, ugyanis egy hónap alatt még egy teljesen debil ember is kap valamilyen munkát.
2013. szept. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, ha valaki egyből kap állást, és ha olcsón kap lakást, és ha nem eszik sokat, és ha nem kell sokat tömegközlekednie, és ha és ha ha ha, akkor persze, elég ennyi pénz. De én nagyon felelőtlen dolognak tartanám ennyi pénzzel elindulni. Kijössz, legatyátlanodsz, és aztán még hazamenni sem lesz pénzed, és eljátszottad a megspórolt pénzed. Nem érdemes 1000 fonttal elindulni. Mint mondtam, nekünk ettől jóval többe tellett a dolog.
2013. szept. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És minek kell lakás rögtön, tízszeres áron? Pár hétig simán el lehet lenni egy bérelt szobában is. Munkában sem kell válogatni, az első ajánlatra le kell csapni, akár takarítás, akár ruhapakolás, a lényeg hogy az embernek legyen valami jövedelemforrása, hogy utána már nyugodtan tudjon normális munkát keresni. Én a mesterdiplomámmal két hónapig egy ruhaüzletben raktároztam, amíg el tudtam helyezkedni a szakmámban. Nem kell ilyen kényelmesnek lenni.
2013. szept. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!