Kezdőoldal » Utazás » Európa » Jó Dublinban élni?

Haaat kérdése:

Jó Dublinban élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arra vagyok kíváncsi, ha kiköltöznék munka ügyileg, jó-e a közbiztonság, meglehet-e élni a fizetésből, mennyire nehéz munkahelyet váltani.


Úgy beszélek angoluk kb mint egy brazil..vagy talán egy picit jobban. :)

Írás olvasás jobban megy, és informatikus vagyok pár év tapasztlattal.


Az időjárás nem érdekel, itthon sem vagyok időjárás függő.



2013. nov. 14. 01:00
 1/6 anonim ***** válasza:

" Úgy beszélek angoluk kb mint egy brazil."

Akkor nagyon keveset tudhatsz angolul, mert a brazilok nem nagyon tudnak. (amikor jártam angol tanfolyamra a legtöbb velem tanuló ember brazil volt)

Kint nem az írás számít, hanem a kommunikáció. Ha kevés, vagy nincs, akkor munka sincs.

Dublin nem a legbiztonságosabb város. Mivel elég nagy a munkanélküliség, így bőven van "harc" a munkáért.

Mi pár hónap után elhagytuk Dublint és Angliába mentünk.. Nem volt meló..

2013. nov. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Heló!


Marha drága hely Dublin. Viszont voltaképp az egyetlen város Írországban - nyugati viszonyokban nézve.


Írországban rossz az egészségügy, arra készülj fel. A külföldiek támogatása viszont jó, bár hála a lengyel és egyéb keleti embereknek, akik elmennek, felveszi ka segélyt, majd hazamennek, megerősítették arendszert, ahhoz, hog támogassanak, voltaképp végleg ott kell már élned.

Viszont nem hinném, hogy cska úgy flevesznek bárhova is, ha kimész. Rokonaimnak több évbe telt, amíg munkát kaptak - ráadásul nme mind tudott dolgozni -, mert alig van, ráadásul niylvánvalóan egy Írt részesítenek előnyben egy most jött külfüldivel szemben.


Viszont szerintem legalább "kiválóan érti a beszédet, és jól az írott szöveget" ilyen nyelvtudással menjen az ember egy olyan helyre, ahol angolul beszélnek...

2013. nov. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Végül is nem olyan rossz. Ha kicsit csiszolod az angol helyesírásod jobb, mint a magyar, vagy a brazil, lehet esélyed.
2013. nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem jó. Nyugaton nagyon magasak az árak, főleg az ingatlanoké. Én nem laknék ilyen helyeken, maximum túristaként.
2013. nov. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De akkor ha szerintetek drága Dublin akkor London mi? Szerintem még drágább.
2013. nov. 14. 21:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, Magyarországon rengetegen hiszikazt, hogy a külföld cska drága, és kihúzza a pénzt az emberek zsebéből. Németországban is drágáka lakások. És? Ezért bérelnek a legtöbben. A Magyarok az egyik olyan nemzet, akik szinte ragaszkodnak a saját lakáshoz. Más országokban nem...


Viszont! Nem a nyugat drága, vagy nem nyugaton vannak az álommunkák. Nem. Magyarországon van átlag alatt a legtöbb dolog. A nyugati országok többségében "csak" olyan a helyzet, ahol mindenhol lennie kellene - alap szinten.

Egyébként egy kis érdekesség - ami szomorú is egyben -, hogy például Németországban olcsóbb a magyar kacsa, tyúk, mint Magyarországon. Szomorú? Igen.

2013. nov. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!