Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szlovakiaban mennyire biztonsa...

Szlovakiaban mennyire biztonsagos magyarkent?

Figyelt kérdés
2013. dec. 23. 17:51
1 2
 11/12 Tápai Levente válasza:

Az utóbbi időben sokat voltam Felvidéken, általában kirándulni, olykor meg volt a véleményem. Ha futballszurkolóként mész, meg fognak verni a szlovák rendőrök az ért mert magyar vagy. ha turistaként akkor csak szúrós lenéző szemekkel pásztázzák, hogy nem közéjük tartozol. Ha felvidéki magyarokkal találkozol, ők szeretnek, segítenek, szívesen elbeszélgetnek veled, akár Párkányban, akár Révkomáromban, akár Dunaszerdahelyen. A szlovák ember alapvetően rideg, barátságtalan, kedvetlen. Most már jól él, de a jókedvét felemészti a mások iránti gyűlölet.

Akik a kereskedelemben, a túrizmusban vagy a vendéglátásban dolgoznak és nem barátságosak a magyarokkal azok hülyék is. Az ott elköltött pénz az ottani bolt, étterem bevétele, az Áfa pedig a Szlovák államé, nekik hasznuk és nem káruk van a túristákból, csak ezt nem értik meg.

A helyzet sokat romlott 10 éve, amikor Robert Ficó, Ivan Gasparovic és Jan Slota triumvirátus került hatalomra, ők mindhárman magyargyűlölők. Andjes Kiska köztársasági elnök már valamivel emberségesebben állt hozzá a magyarokhoz. Berényi József parlamentbe kerülésével sokat javulhat a helyzet.

A kérdésedre válaszolva menjél el kirándulni, szerintem különösebb baj nem lesz, de nem árt az óvatosság:)

2014. ápr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szlovákiai magyarként bejártam egész Szlovákiát, itt ott beszóltak a magyar akcentusomért, de többnyire kedvesek az emberek. Szerintem csak azokat bántják igazán, akik flegmán viselkednek.
2014. aug. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!