Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriában munka. Milyen...

Ausztriában munka. Milyen papírokra van szükség, hol kell bejelenteni?

Figyelt kérdés
Találnék kint munkát, de egyedül kell mindent elintéznem, közvetítő nélkül. Nem vagyok mindennel tisztában még. Azt tudom,hogy kell a végzettséget igazoló papír, az erkölcsi bizonyítvány stb. Ezeket hova kell vinni ha már lefordítottam? Mennyibe fog kerülni ezeknek a papíroknak a honosítása kint? 150 és 300 euro közötti összegeket hallottam.Melyik a helyes? Köszönöm a válaszokat, még nagyon izgulok azért vagyok ilyen össze vissza :D
2014. jan. 6. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
A bizonyítványodat a cég aki felvett gondolom lefénymásolta.Ha nem találtál még akkor nehezebb mert sok helyen nem elég a forditas nekem is notrifikáltatnom kelett.Az erkölcsi bizonyítványt az ausztriai kerületi rendörséd adja ki.kb 25 euro.Azonnal megkapod.Majd kapsz egy levelet ishogy magyaro.gon se voltal büntetve.Ezenkivül kell e card.De a munkaadó intezi.Én bécsi vagyok nálunk ez igy megy.De hallottam Burgelandban nem kötelező az oszták lakcím
2014. jan. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A bizonyítványom ápolónő vagyok kb 800 euroba jött.és közel fél évembe.
2014. jan. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most komolyan szerintetek Bécsben más kell mint Burgenlandban? :)

Ausztriai munkavállaláshoz sem erkölcsi, sem bizonyítvány fordítás nem kell, hacsak nem a munkáltató nem kéri, de BÁRKI vállalhat munkát az egész EU-ban egy szál személyi igazolvánnyal vagy útlevéllel, mivel unión belül szabad munkaerő áramlás van. Elég igazolni hogy te magyar vagy, onnantól hivatalosan vállalhatsz munkát.

Korábban 2 EU országban dolgoztam, köztük Ausztria, jelenleg UK, sehol nem kértek sem bizonyítványt, sem erkölcsit.

2014. jan. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha olyan munkakörre jelentkezel ahol erkölcsit kérnek az nem jelenti azt hogy az adott országban csak erkölcsivel lehet munkát vállalni.

A tudatlanság miatt keletkeznek a mindenféle rémhírek és fals információk.

EU=szabad munkavállalás, nincs szükség papírokra.

2014. jan. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sorry én a kérdésre válaszoltam.Amugy Igrn Burgrlandban más és egyszerübb a munkavállalás.Nem kérnek végzettséget????ja ha panirozni mész tuti ,hogy nem!!!De ha pl.kőmüves vagy csak kivancsiak vajon tanultad e vagy a tv ben láttad hogy kell. És a legtöbb végzettséget és felelőséggel járó helyen kérnek erkölcsit.
2014. jan. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!