Kezdőoldal » Utazás » Európa » 2010 július vége, augusztus...

2010 július vége, augusztus elején Skóciába, pontosabban Glasgowba mennék dolgozni. Kérdésem, csatlakozna valaki?

Figyelt kérdés
2009. dec. 5. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mennél ki? Van már tuti melód,tuti szállásod vagy csak megvenni a jegyet,és szerencsét próbálni hátha bejön alapon?
2009. dec. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Öt hetet voltam kinn szakmai gyakorlaton a sulim által, nagyon megtetszett, több ismerőst is szereztem. Szállásom az lenne egyik barátomnál.
2009. dec. 5. 23:52
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
És munka??Mert a szállást azt mindig lehet találni...de munka lenne fix? vagy keresni kell?HA csatlakoznék akkor a haverjaid engem is befogadnának?Vagy csak menjek veled,hogy ne utazz egyedül?
2009. dec. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Milyen munka? Szakácsokat keresnek ottkinn?
2009. dec. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

22-03-nak.Én Angliában élek,és szakács meló mindig van!!

(ahol lakom,ott is van felvétel a szakácsoknak)...Elképzelhető,hogy Skóciában is van meló a szakácsként akarsz dolgozni..

2009. dec. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én elsősorban fodrászkodni szeretnék, de bármilyen munkát elvállalnék. Egyik barátnőmmel tervezem, hogy megyünk ki, gondoltam jobb, ha többen vagyunk:)
2009. dec. 8. 20:23
 7/11 anonim ***** válasza:
23:09! És milyen körülmények vannak? Hogy viszonyulnak a magyarokhoz? Ha kimennék nem csak mosogatnom kéne?:)
2009. dec. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

23.09.vagyok.

Kérdezőnek.Én Angliában élek,és azért kérdeztem,hogy mennél ki,mert úgy írtad,hogy mennél ki dolgozni,és csatlakozzon valaki.Később megírod,hogy voltaképpen barátnővel mennél ki..Akkor miért is írtál ide?Tévedsz ha azt hiszed,hogy minél többen mentek annál nagyobb esély van a melóra..Ez nem így van..Legfeljebb csak olcsóbb lesz a szállás ha többen béreltek lakást..De hát nálad ez se lenne,hisz írtad,hogy szállásod lenne egy barátnál..Vagyis aki veled menne idegen az nem járna jól sehogy sem,csak legyen valaki,hogy ne unatkozzatok..Na mindegy,.A fodrász szakmáról annyit,hogyha tudsz angolul,és van pénzed fogsz tudni dolgozni..Itt egy fodrász nem úgy dolgozik mint otthon.Ahol én élek(Wiltshire megye)Akár azonnal dolgozhatnál fodrászként.Ugyanis a fodrászszalonban "székbérlés van"

Vagyis bemész az üzletbe,a tulajjal megbeszéled,hogy kibérelnéd a "széket".Megegyeztek bizonyos heti/vagy havi összegbe amit neked fizetned kell,majd jöhetnek a vendégek,és dolgozhatsz..Innentől kezdve magad intézed az adót ,mindent(ez nem olyan nehéz,hisz akár ingyenes segítséget is kaphatsz,hogy,és miként számold ki a bevételedből)Ha vannak vendégeid akkor szépen tudsz éldegélni,mert itt kint igencsak drága a fodrász Itt egy sima hajvágásért elkérnek 60-100 fontot is..(és ez csak hajvágás)De azt is tudnod kell,hogy a nők akiknek van fodrászuk nem váltanak mint otthon.Van aki már évek óta ugyanoda jár!(sajnos akihez én jártam egy brazil lány már nincs,mert hazament)Szóval ne úgy képzeld,hogy bemész a szalonba és felvesznek..itt a magad ura vagy,annyival könnyebb,hogy nem te béreled az egész kócerájt,csak "széket"..

A másik írónak aki kérdezett.Angliában sehogy sem viszonyulnak a magyarokhoz,mert sok angolnak fogalma sincs,hogy hol van Magyarország.Te is csak egy ember vagy..A körülményekről nem tudok mit írni,mert fogalmam sincs,hogy mire is gondolsz.Én szép környezetben,szép 3 szobás lakásban lakom.Szeretem a várost,és szeretek itt élni..Mindent megkapsz amit csak akarsz(egyedül kifli nincs,és túró rúdi:) )

Ha te szakács vagy,és annak jelentkezel akkor mint séf fogsz dolgozni nem mint mosogató..arra külön felvesznek valakit..Ne kérdezz,hogy mennyit,és hogyan kell dolgozni,mert nem vagyok szakács.Gondolom az elvárás ugyanaz mint otthon,csak itt fontba kapod a fizetésedet.

A szállás nem olcsó,de lehet szép szobát,lakást bérelni..

Ez mind rajtad múlik,hogy neked mik az igényeid!

2009. dec. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nincsenek túl nagy igényeim de ne egy putriba éljek ott kinn ha már kimegyek! ezt viszont jó "hallani" hogy nem "különböztetnek" meg.. és nem mosogatnod kell.. hát az elvásárok.. ahol én dolgozom ott napi 15 óra a munkaidő (7-22ig)szal nem nagyon tudnának meglepni ezek után..
2009. dec. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

11.02-nek.

Akkor sok szerencsét neked is!

<Wiltshire író>

2009. dec. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!