Kezdőoldal » Utazás » Európa » Él (dolgozik/tanul) valaki...

Él (dolgozik/tanul) valaki Innsbruckban, vagy Tirolban? Mennyire gyakran van ronda szürke/borús idő (illetve eső)? Hogyan viselkednek ott a külföldiekkel? Honvágy milyen fokú?

Figyelt kérdés

2014. febr. 5. 15:33
 1/5 Blaiseboy válasza:

Hasonló idő van mint Magyarországon. Télen nagyobb hó van valamivel (Innsbruckban), illetve a nyár nem olyan forró, bár a tavalyi elég meleg volt. Talán kissé hűvösebb az időjárás, de nem sokkal esősebb mint otthon.

Kicsit korábban megy el a nap a magas hegyek miatt. Van olyan település, ahol nyáron mondjuk 2-kor már eltakarja a hegy a napot, illetve egész télen nem süt oda.

Külföldiekkel ki ilyen, ki olyan. Eddig rosszat nem nagyon tapasztaltam, de ehhez az is hozzátartozik, hogy csak nem mondják a szemedbe. Nagyon önérzetesek, de egymásra is fújnak. Nem szeretik egymást a németekkel, a Dél-Tiroliakkal, de Zillertáliakkal, de amúgy nincs gond.

Nem egy Magyarország, de el lehet viselni, ha az ember sűrűn jár haza.

És persze sok magyar van.

Így hirtelen ennyi...

2014. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Még valaki esetleg megosztaná tapasztalatait? :)


Plusz egy kérdés: mennyi ott a zöld felület? Mert ordas nagy hegyek, azok vannak, de milyen lehetőség van a horizontális kikapcsolódásra? Van egyáltalán ilyen (parkok, erdők, stb)?

2014. febr. 10. 16:48
 3/5 anonim válasza:

Gyönyörű zöld övezetek vannak, de nem télen!

Én Innsbrucktól 100km-re vagyok, nyugat felé. Gyönyörű a táj, nagyon szeretem.

Honvágyam abszolút nincsen, de sajnos ez annak is köszönhető, hogy nem szeretek otthon (szüleimmel) élni. De természetes ennek ellenére hiányoznak, a barátok és a hobbym is.

Az, hogy hogyan érzed magad, nagy részben függ a társaságtól, környezettől.

És az, hogy hogyan viselkednek a külföldiekkel, nekem csak pozitív véleményem van. De mint azt az előző hozzászóló is írta, nyilván a szemünkbe nem mondják bele a kínjukat.

A munkámat jöttem ide elvégezni, és amíg azt jól csinálom, addig nem lehet bajuk velem.

Úgy gondolom én személy szerint szerencsés helyzetben vagyok, mert a főnököm fiatal, jó fej, rendes, kedves.... Egy szóval megszerettem.

Bármit is fogsz csinálni, sok sikert kívánok!

2014. febr. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Blaiseboy válasza:

Zöld van (fenyőerdő), szürke (sziklák)...

Leginkább ez a két szín dominál. Kirándulásra rengeteg lehetőség van, illetve szabadidő eltöltésére, mert Tirolban a turisták pénzére építenek...

Az tényleg fontos, hogy milyen közegben vagy. Nekem szerencsém van, mert rengeteg magyarral dolgozok.

És tényleg nem vészes a külföldiekkel szemben a viselkedés, de a héten volt, hogy az ügyfél nem akarta kifizetni a munkát, mert ő külföldieknek nem ad pénzt. Azt is mondta, hogy a munka tökéletes, de kifizetni nem akarta. De ez tényleg ritkán fordul elő...

2014. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha van lehetőség szép számmal szabadidő eltöltésére, akkor máris jobban érzem magam. Régóta szemezek ezzel a várossal, nagyon tetszik, mind a festői környezet szépsége, mind a város maga.


És 37 km az olasz határ!


Innentől kezdve nincs miről beszélni. Minden egyéb szempont csak másodlagos.


Gondolkozom, hogy beadom oda az egyik céghez a Bewerbungomat, aztán reménykedek.

2014. febr. 16. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!