Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki szeretnék menni angliaba...

Ki szeretnék menni angliaba dolgozni tudnatok mondani egy megbizható munkaközvetitot vagy magánszemélyt aki ebben tudna segíteni?

Figyelt kérdés

2014. febr. 7. 16:55
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
en indulotokenek 250.000.-300.000-re gondoltam ugyszamoltam hogy 1 honapra szukosen eleg aadig meg remelem talalok munkat. Én még nemnagyon jartam kulfoldon szoval ez nekem eleg nagy lépés lessz ha kijutok. Ezért szeretnek munkakozvetito segitsegevel kijutni vagy kint talani eggyet aki segit a kezdeti nehezsegekben pl: munka, IN szam intezes stb. vagy csak elmagyarazni hogyis kell. az angolra meg szánok még időt de remelem par honapon belul mar kint leszek
2014. febr. 8. 17:01
 12/15 anonim ***** válasza:

Jelenleg a 300 ezer forintod 810 fontnak felel meg.

Hát... Sokan inkább azt tanácsolják, hogy 1500-2000 fonttal induljon el az ember. ha 2000 fontot veszem akkor ez azt jelenti hogy 740 ezer forint lenne.

Nézd a tényeket.

Ha nincs benne a 300 ezer forintodban a repülőjegy, és a buszjegy ára (mert a reptértől el kell jutnod Londonba) akkor ugye tisztán van 810 fontod.

Ha nem kell 1-2 éjszakát hostelbe eltöltened, mert találsz egyből szobát (erre van esély) akkor is Londonban a legolcsóbb szállás 70 font.. Kezdésnek fizetni kell 2 hét deposit és 1 hét szállásdíjat. Ez 210 font. 1 hónapban van 4 hét. Ha 1 hét már rendezve van akkor a hónapra még marad 3 hét amikor hetente 70 fontot fizetned kell ha van meló ha nincs. Az megint 210 fontot jelent, és elmondhatod, hogy 1 hónapra kibéreltél egy szobát. Vagyis kapásból elköltesz 420 fontot, igaz 1 hónapra megoldott a szállásod. Így marad 390 fontod. 10 fontért venned SIM kártyát mert a munkakereséshez szükséges egy angol telefonszám. Már csak 380 fontod marad. A tömegközlekedést nem mondom, szerintem jobban jársz ha mindenhová gyalog mész. Így rengeteget spórolsz. 380 fontból kell élelmet, tisztálkodó szereket venned.

Végül is nagyon szűkösen de meg lehet oldani. DE CSAK AKKOR ha ebben a 810 fontban (vagyis 300 ezer forintban) nincs benne az oda-vissza szóló repülőjegy ára, és a buszjegy amivel bemész Londonba.


A N.I numbert ingyen tudod igényelni. Csak be kell telefonálnod (vagy személyesen elmész a lakóhelyhez közeli jobcentre-be) és kérsz időpontot az interjúra. Ha megkaptad, akkor bemész, válaszolsz a kérdésekre, és majd megkapod. A munkaközvetítő irodák is ingyenesek. Bemész, elmondod, hogy munkát keresel, ott hagyod a CV-et. Majd vársz, hogy felhívjanak, hogy mehetsz dolgozni ha akarsz.

Megteheted azt is, hogy CV-kel szépen minden hová bekopogsz, és megkérdezed van-e munka. Ott hagyod a CV. hátha felhívnak. Bemehetsz minden étterembe, tescoba, mekibe, bárhová ahol dolgoznak ( hozzánk is mindig bejönnek és raknak le CV-t)


Nem fogok hazudni neked. Nem lesz könnyű, és fel kell rá készülnöd, hogy esetleg 1 hónap után még mindig nem hívtak fel.

Ezért is tanácsolják, hogy inkább 2000 fonttal induljon ki az ember mert akkor van 2 hónapja, hogy keressen munkát..

2014. febr. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

810 font nagyon-nagyon kevés, ha úgy jössz, hogy nincs munkád, szállásod, semmi. én mondjuk 300 fonttal jöttem, de biztos munkára és szállásra, szóval az elég volt. de úgy nem lsz, hogy nincs semmi.


a londonimagyaroknál a tesómék voltak, semmi rossz tapasztalatuk nincs velük. ja, nem egy luxus a szoba, de szólok előre, hogy az angol házak nagyon trehányak, ez nem a londoni magyarok hibája. és egy angol ügynökség alapban nem is fog kiadni egy újonnan érkezőnek szobát, mert referencia kell, munkahely, bankszámla. úgyhogy kezdésnek nagyon is jók a londoni magyarok.

2014. febr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Annyival még kiegészíteném a munkaközvetítős részt, hogy ne várd, míg ők felhívnak, menj be minden nap, de legalább heti 3x. Amikor nem mész be, felhívod őket. Van egy listájuk, egyes közvetítők ki is teszik a falra, hogy lássa mindenki. Amikor beiratkozol, akkor vagy a lista legalján. Onnan fel kell tornáznod magad. Minél kitartóbb, rámenősebb vagy, annál följebb jutsz a listán. Ha nem hívod őket, mindig is alul maradsz. Mindent el kell vállalni, mikor jelentkezel, kérdezni fogják, hogy mennyit akarsz dolgozni, mikor, belefér e hétvége, éjszakai meló, nehéz fizikai meló...stb. Akármennyire is nehezedre esik az éjszakai műszak, el kell vállalnod. A dolgot még az is meghosszabbítja, hogy a legtöbb közvetítő húzza az időt azzal, hogy mikor elsőnek mész, akkor még nem regisztrálhatsz. Van olyan cég, aki ad egy időpontot, hogy mikor menjél vissza regelni, de vannak akik még ennél is jobban huzzák az időt és azt mondják, hogy majd hívd fel ezt a számot és majd akkor adnak időpontot, de aznap még ne keresd őket. Jártam már így. A munkaközvetítőkhöz is már befurakodtak a külföldiek. Néhány munkaközvetítős már külföldi. Ezek természetesen a sajátjaikat nyomják először. Ha egy munkaközvetítővel beszélsz regeléskor, onnantól alá tartozol. Ha felhívod őket, vagy bemész, őt kell kérned, mert ő szerez majd neked melót, a munkatársai sarnak a fejedre, ők a saját embereiket nyomják. Legalább is felénk így megy:D (messze nem London)

Elsőre jobb lenne, ha nem egyedül mennél, jobb lenne ketten bérelni egy szobát, akkor már mindjárt feleződik a díj. Ahhoz, hogy megmaradj Angliában, alkalmazkodni, tűrni kell. Először persze, hogy kellemetlen idegen emberekkel lakni és a legkeményebb éjszakai melót elvállalni és centizni a kaján, de a kitartás meghozza gyümölcsét.

2014. febr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm az eddigi válaszokat várok még akkor ezzel a kiutazással és még gyüjtök pénzt meg tanulom mégjobban az angolt :) esetleg még tudnátok adni egy oldalt ahol van ilyen munkaközvetitő cég lista?
2014. febr. 8. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!