Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriai Magyarok tapasztalat?

Ausztriai Magyarok tapasztalat?

Figyelt kérdés
Azoktól kérdeznék akik már ott élnek tisztában vannak az ottani rendszerrel.Jelenleg Londonban élünk párommal,és szeretnénk oda utazni és ott munkát vállalni,érdekelne mennyi pénz szükséges egészén a munkába állásig,és minden információ,lakhatással,papírokkal,munkákkal kapcsolatban,és az hogy hová érdemes menni.Melyik részére.

2014. ápr. 8. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

ez a kérdés túl komplex és rólatok semmit nem tudni, szakma, kor, stb.


kezdjed itt: [link]

2014. ápr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen az kimaradt (nézegettem ausztriai oldalakat)

én beszélek valamennyire németet,párom nem( de megtanulna ha úgy van hogy mennénk)

Itt más rendszer van ,nem számít milyen szakmád vagy végzettséged van,csak az hogy értsd amit mondanak.regisztrálsz ügynökségekre, és kapsz gyári,raktári ,szállodai,vendéglátós munkákat egy vagy két hét a betanítás.Ha később jól megy a nyelv vagy amúgy is beszélsz angolul ,akkor persze egyénileg is jelentkezhetsz angol hirdetésekre,(de a lényeg az hogy van ,,hülyébbeknek is lehetősége)Nekem speciel nincs végzettségem sem szakmám.22 éves L vagyok,a párom egy takarító cégnél állandós.csak váltani szeretnénk,mert itt jó a fizetés de viszont drága a lakhatás.Ehhez hasonlítva érdeklődnék az ottani helyzetről.Ott is tudsz dolgozni szakma nélkül,pl úgy mint itt vagy másképp mennek a dolgok?

2014. ápr. 9. 11:34
 3/4 anonim ***** válasza:

ismerem az angliai ügynökségi rendszert, itt olyan nincs, szakma nélkül is lehet kapni munkát de nem olyat mint szakmával és a fizetés is más, ha van miért kevesebbet adni (értsd: mert nincs szakmád)

de miért nincs? annyi képzési lehetőség van amivel össze lehet rakni valami képesítést, sok ingyenes


itt olcsóbb az albérlet mint angliában az biztos, szakma nélkül az 1000-1200 euros állás a realitás, de ha valami nagyon mocskos dolgot is vállalsz akkor létezik 2000 euros fizetés is


rengeteg kérdés van már a témában itt, keresőszó: ausztria

2014. ápr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ :)

az igazság az hogy én idő előtt léptem le így nincs érettségim se semmi sajnos... én itt max 1000 fontot tudok keresni egy hónapban,ha már számokról beszélünk ebből a havi lakhatásunk egy főre kb 400 font plusz eszek meg még ami kell,így nem nagyon jutok előrébb,habár jobb mint otthon.de mivel az én angolom elég gázos így nem tudok feljebb jutni(tanulok folyamatosan angolt).én németes voltam mindig is,ezért gondoltam meg Ausztriát mert néztem a németországi helyzetet de úgy láttam az inkább az idősebb korosztálynak jó(mert ott mindent papíroznak) a ,,mit szeretnél dolgozni? -bármit,, az ott nem bejövős..itt működik a ,,bármit,,.a tanfolyam valóban így megy itt ,de viszont az érettségi az már elvárás ehhez..

2014. ápr. 9. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!