Kezdőoldal » Utazás » Európa » Portugália, Görögország,...

Portugália, Görögország, Spanyolország vagy Olaszország? Tengerparti nyaralásra mennénk, hova érdemes menni? Melyik a legkevésbé drága? Hogyan érdemes utazni?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 13. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Talán Görögo. a legolcsóbb. Portugália biztosan a legdrágább. Utazni: Portugália autóval rémes messze van, marad a TAP vagy átszállással fapados. A többi autóval is elérhető, habár Spanyolo-ba biztosan nem indulnék azzal.

Talán összességében egy görög buszos út lehet a legolcsóbb.

2014. ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%

Viszont ha akár egyszer is voltál görög buszos úton, akkor óva inted majd a többieket, hogy ilyenre adják a fejüket.


Ehelyett akár nézegetheted az olcsó(bb) fapados jegyeket.

Nézz szét a Ryanair esetleg a wizzair oldalán.

Térj vissza árat ellenőrizni gyakran, mert az árak állandóan változnak.

Igyekezzetek beleférni a kézipoggyászba.

Nézz szét, az adott célállomás környezetében mik vannak. Keress rá a neten, milyen tömegközlekedés van, avagy mennyi az autóbérlés egy napra.

Keress szállást a neten.

Csak ... ha lehet, ne ülj fel sem buszos út ajánlatnak, se utazási iroda ajánlatának.

2014. ápr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Voltam Görögországban és még Spanyolországban busszal.Semmi probléma nincs vele. Én szeretek utazni és élveztem még ezt a hosszú utat is.Mind a két helyen jó és szép volt a tenger. Görögországban a legnagyobb élmény a Meteorák voltak. Spanyolországban Barcelona gyönyörű. Voltunk bilaviadalon, ami maradandó élmény.
2014. ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
" BIKAVIADAL "
2014. ápr. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Szerencsére már nem tartanak bikaviadalokat Barcelonában. :)

Oda mindenképpen érdemes elmenni, nekem életem egyik legjobb élménye, csodálatos város, csodálatos emberekkel... viszont elég drága.

A felsoroltak közül Görögország a legolcsóbb.

2014. ápr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az olcsó volt a kérdés. Én se indulnék soha busszal Görögo-ba. Eddig se tettem.

Ismerve a mostani fapados árakat, én nem bizakodnék benne, hogy az olcsóbbra kijön. (1)

2014. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Olcsó nem nagyon van, azért is írtam, hogy "legkevésbé drága". :) Köszönöm az eddigi válaszokat!

Görögországot szeretnénk főleg, csak gondoltam ha olcsóbb máshol, akkor legyen. Repülővel mennénk, bár a busz jelentősen olcsóbb, de az tényleg egy csoda... Görögországon belül szerintetek hova érdemes menni? Korfu, Kréta, más sziget vagy nem sziget? Tapasztalatok szerint hol a legszebb a tengerpart? (olvastam az imént elég rossz véleményeket pl Korfuról)

2014. ápr. 13. 22:39
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én Rodoszt ajánlom, szerintem gyönyörű sziget és sok a látnivaló is!
2014. ápr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha repülővel mentek, akkor meg kell oldanotok a közlekedést a reptér és a szállás között. Mivel nem mindennap "olcsó" a repjegy, még a fapados sem, meg vannak olyan buktatók, hogy a visszajegy akár többszöröse is lehet, ha nem az ők által kitalált időpontban akarsz visszamenni, elgondolkodtunk azon, hogy 4 személyre lehet az autó az olcsóbb is...

Így voltunk tavaly 36 ezer forintból fejenként 6 éjszaka apartmanban üzemanyag költséggel együtt Stavrosban :).

Akárhogy is nézzük ez már baráti ár. Lehet, hogy olcsóbb a Paralian levő Lilalo "hotel" ajánlata... de mégis, közel voltunk a városközponthoz (valóban 2 perc séta), volt wifi (működött is), megfelelően tágas volt az apartman, hatalmas terasz volt hozzá, kilátás is a városközpont felett a tengerre nyílt, nem a szomszéd apartman se**ébe).

Ezeket összevetve még a Lilalo ajánlata sem volt versenyképes.

Ezen országok közül tényleg Görögország a legolcsóbb, de ha nem frekventált helyekre akarsz menni, nehéz kijutni. Pl Parga gyönyörű, csak nincs közelben reptér. Oda vagy kocsival, vagy busszal mész.

[link]

Spanyolország egy árnyalattal drágább, Olaszország meg már egy másik árkategória (viszont közelebb van). Portugália is szép hely viszont messze is van, meg nem olcsó...

2014. ápr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha Görögország, akkor szerintem mindenképp Zakynthos, egyszerűen gyönyörű :)Írd be a google-be, h "zakynthos" a képek magukért beszélnek :) Olaszországért nem rajongok, voltam már több városban ott, de egyik sem nyert meg...talán még Jesolo, amit ajánlani tudnék. Spanyolország...hát igen, Barcelona a kedvenc városom, megunhatatlan :) Napfény, pálmák és tengerpart...drágának sem mondanám :) Rengeteg látnivaló van :D Arra vigyázzatok, h Spanyolban, meg Olaszban...nagyon lopnak és nem nagyon beszélnek angolul, legalábbis nálunk nagy térképen mutogatások szoktak lenni a taxiban :D
2014. ápr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!