Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik a kedvenc helyetek...

Melyik a kedvenc helyetek Európában? (Ahol már voltatok. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úticélokat gyűjtök, emiatt kíváncsi lennék arra, kinek mi a kedvenc helye, városa Európában, hol voltak a legjobb élményei. Jó lenne, ha megindokolnátok, esetleg kiemelnétek, mi miatt ez a véleményetek. A kérdés igazából úgy is felfogható, hogy szerintetek hova érdemes mindenképpen elutazni :)


Köszönök előre minden egyes választ!



2014. ápr. 22. 12:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igazából két városhoz kötődnek kellemes melékeim: Trier (Németország)és Meerpelt (Belgium). Az előbbi szép város, a környező táj is az, és nagyon vendégszerető, rokonszenves családoknál voltunk. Az utóbbi is szép kellemes kis város szintén kedves, vendégszerető emberekkel és szuper zenei fesztiválokkal.
2014. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, elírtam: emlékeim és Neerpelt.
2014. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Prága, Prága, és Prága!
2014. ápr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Bajorország, biztonságos, érdekes, szép és nem is túl drága. Nekem azért tetszik mert nagyon egyedi. München igazi világváros, a környékbeli hegyek nagyon szépek, Lindau igazi nyaralóhely. A utazás egyszerű és magas szintű (utak, vonat). Szerintem nem pokolian drága, mi minden nyáron megyünk pár hétre, az apartman és az étel szerintem nem vészesen drága. Csak ajánlani tudom.
2014. ápr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!

Bajoroknál sokszor voltam már, én is nagyon szeretem:)

2014. ápr. 22. 14:16
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Lisszabon
2014. ápr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Franciaország.

Gyönyörű tájak vannak, rengeteg jó szórakozási lehetőség van és emellett turistalátványosságokban is gazdag. És én például akárhányszor megyek, mindig azt élvezem, hogy szabad lehetek. Az emberek nem törődnek azzal, hogy ki mit csinál, mindenkinek megvan a maga dolga/élete, ellenben ha valakit leszólítasz segítségért, akkor segítőkészek. Persze vannak kivételek, de azok mindenhol máshol is. Viszont oda akkor ajánlatosabb menni, ha csak egy kicsit legalább beszéled a nyelvüket.


Ezen kívül tudom még ajánlani Olaszországot is. Isteni kaják, gyönyörű városok, nagyon jó hangulat. Persze azoknak, akik szeretik ezt a fajta temperamentumot.


Hollandia is nagyon jó, nagyon kedvesek az emberek, bármit csinálsz, bármit viselsz, nem néznek h*lyének, türelmesek, lazák, segítőkészek, és szintén nagyon szép tájakat/városokat láthatsz.


Bárhova is mész, jó utazást!

2014. ápr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Ausztria/Bécs Cseh/Prága Poland/Warsaw Görögo/Paralia Horvát/Zágráb-Pula
2014. ápr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Fú, nehéz kérdés, elég sok kedvenc helyem van, megpróbálom országokra bontani :)

Ha Olaszország: Róma fantasztikus város, szuper hangulattal, Genova, Torino is szuper helyek. Csak jó élményeim vannak.

Ha Lengyelország: Krakkó. Szép, hangulatos belváros, sok-sok szórakozási lehetőség, fiatalos pezsgés, finom ételek-italok. És ha már Krakkó, nem messze ott van Zakopane, gyönyörű, csendes, mint egy kis ékszerdoboz :) De a tengerparton is vannak gyöngyszemek, Gdansk, Gdynia, Hel-félsziget. Ja, és a Mazuri-tavak vidéke is elég csúcs.

Angliában nekem Liverpool és Bristol tetszett a legjobban, Manchesterben jó az éjszakai élet, Londonban is voltam, de az nem nekem való hely, túl nagy, zsúfolt, személytelen.

Dublin a kedvenc városom Európában, hihetetlen emberek (mosolygósak és barátságosak, nem néznek elmebetegnek, ha az ember hétfő reggel mosolyog az utcákon :D), mindenhol kis pubok, kajáldák, nyüzsgés, közel a tengerpart.

Spanyolországban voltam pár helyen, de csak Madridban és környékén, de Madridot is nyugodt szívvel ajánlom, szuper város.

A közelben lévők közül Prága szuper hely még. Hangulatos kis utcák, finom sörök, finom ételek, kedves, nyitott emberek.

Párizs is tetszett, bár ott kb. 10 évvel ezelőtt voltam, minden sarkon látnivaló, bár az embereket nem kedveltem meg, elég bunkók voltak velem, mert nem beszéltem franciául.. De összességében szép hely, megéri meglátogatni.. már csak a sajtok és borok miatt is :D

Ezen kívül még rengeteg helyen voltam, de ezek azok, amiket kiemelnék :)

2014. ápr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az osztrák Alpok gyönyörű, Olaszországban a Cinque Terre, a nyugati riviéra, aztán Menton, Monaco... De imádom a már említett Prágát is. A legközelebbi a Csorba tó és a Poprádi tó.
2014. ápr. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!