Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországba szeretnénk...

Olaszországba szeretnénk menni május végén, június elején, autóval,2 gyerekkel (5,5 és 2,5 évesek). Nem strandolni, inkább kirándulni, nézelődni. Merrefelé, melyik várost lenne érdemes célba venni?

Figyelt kérdés
2014. máj. 5. 09:02
 1/7 anonim válasza:
Észak- Olaszországot ajánlanám. Mi többször is voltunk és Lignano, Bibione, Caorle környéke nagyon szép. Ráadásul ezekben a városokban vannak élmény fürdők is, ez gyerekek szempontjából ideális.
2014. máj. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen jellegű kirándulást szeretnétek csinálni... városnézés? vártúra? kastélyok? természetben kirándulni?

műemlékek érdekelnek? Milyen messzire akartok elmenni?

(Május végén-június elején még hűvöskés a tenger 16-21 fok között)

2014. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy 2,5 éves gyereknek nem biztos, hogy városnézés a legfőbb álma. Az 5,5 pedig ezt elég kifejezőn közli is.

Ettől függetlenül lehetőleg az egy-két szállásos verziót javaslom. A legreménytelibb, Firenze, 970 km körül, egy nap alatt le lehet jutni. Útközben meg lehet állni Bolognában, fél napos belvárosra. Tovább lehet menni Luccába, arra is rámegy egy nap, onnan Pisa nincs 20 km. Mind a négy városban rengeteg látnivaló, szép a környék, lehet kirándulni is.

2014. máj. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Hát, az én 3,5 éves gyerekemet borzasztóan nem zavarta a városnézés múlt nyáron. Róma rengeteg szökőkútját megkerestük, amire lehetett, felmászott, mai napig emlegeti, hogy mennyire megáztunk. Ugyanígy begyalogolta Palermot, Nizzat is. Dobáltunk kavicsot a tengerbe, egy-egy fagyival meg el lehet csalni messzire mászkálni. Gyerekfüggő, meg persze nem lehet annyit mászkálni, mint nélkülük, de szerintem lehet kisgyerekkel várost nézni.

Én a Firenze-San Gimignano-esetleg Pisa megoldásra szavaznék. Velencében szerintem sokan vannak mindig, ez utóbbi helyeken talán még nincs csúcsszezon. Mi pár éve július elején voltunk, még az is jó tömeg szempontból. Vagy másik útvonal: Padova-Verona-Garda tó-Brescia környék. Tavak, kishajók, Gardaland.

2014. máj. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

kirándulni a legszebb a Toscana régió


[link]

2014. máj. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézz szét, hátha valamelyik város, megtetszik...

[link]

2014. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :) sok javaslatot kaptam...még nehezebb lett a döntés :(


Mint írtam is, nem strandolást tervezünk - csatangolás, nézelődés, séta...stb.

Gyerekek miatt nem aggódom, nemrég Tenerife-t (az egész szigetet) "jártuk be" velük - elég jól bírták ;) :D

2014. máj. 7. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!