Kezdőoldal » Utazás » Európa » Biztosítás Görögországban?

Biztosítás Görögországban?

Figyelt kérdés
Utazási irodával utazom Görögországba. Azt írták, hogy kell biztosítás. A sima TB nem elég? Hogyan van ez? (nem szoktam irodával menni sehova, ezért nem tudom, hogy mi van most). A TB kártyaát kell bemutatni, vagy külön kellene kötni? Mi van, ha nem kötök náluk külön biztosítást? Busszal megyek.
2014. máj. 11. 12:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt azért mondják, hogy náluk köss biztosítást.

Egyébként egy külön utasbiztosítás nem hátrány ha van.

2014. máj. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi is utazunk 2 hét múlva Görögbe, 2 éve is voltunk.

A TB csak Magyarországon érvényes, hisz itt fizeted az adódat, ami alapján az állam ingyenesen biztosítja számodra az egészségügyi ellátást. A görög, vagy mondjuk útközben a macedón kormány miért látna el téged, ha te ott nem fizetsz semmit?

Ha nincs biztosításod, és pl. életmentő műtétet végeznek rajtad, megcsinálják, de utána lehet kapsz egy 10 milliós számlát itthon.

Kisebb beavatkozásokat el sem végeznek, pl. medúzacsípés esetén vagy fizetsz, vagy nézhetsz, mint a moziban.

vagy végtagtörés esetén.

van egy olyan, hogy EU-s TB-kártya, ez teljesen ingyenes, mi 2 éve megcsináltattuk, csak be kell menned a tb-hez és kitölteni az igénylőlapot, aztán postán jön a kártya. de ez is csak az alap ellátásra jó külföldön, vagyis csak eu-s országban. Macedóniában ha beleset ér, ez nem jó semmire.

Mi nem merünk elindulni biztosítás nélkül, de nem az irodában kötünk. ők szerződésben állnak egy biztosítóval, próbálnak rábeszélni, mert jutalékot kapnak a megkötött biztosítások után. de van annál olcsóbb, szóval megköszönöd, és intézed magadnak. belépsz a biztositas.hu oldalra, és megadod az adatokat. ki utazi, mikor, mivel, szül. dátumok, visztek-e kamerát, ilyen kérdések vannak. kidob kb. 30 biztosítást, te kiválasztod, amelyik tetszik, elutalod a megadott számlaszámra az összeget, e-mailen küldik a biztosítási paprt, amit kinyomtatva viszel magaddal az útra. névre szóló, egyedi azonosítóval van ellátva, ennyi kell csak, ha bármi történik.

10 napos útra megyünk, megmondom őszintén, a legolcsóbb biztosítást választottuk, mert a többi is ezt nyújtja, csak más értékekkel. 4600 ft-ot fizetünk 2 főre 10 napra. de lehet válogatni.

egyébként ismered a hellasz.hu oldalt? nagyon hasznos, én az első görög út ellőtt napokig tanulmányoztam az oldalt és fórumokat olvasgattam. a hellasz.hu-n pedig van kifejezetten utasbiztosítás fórum.

de ha még van kérdésed, én is szívesen válaszolok.

egyébként mikor mész és hova? :)

2014. máj. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!