Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliai emberek! Kérlek...

Angliai emberek! Kérlek irjatok angliárol (? )

Figyelt kérdés
Minden érdekelne tanulás,lakhatoság,közbiztonság,szorakozásaik, hohyan szorakoznak a brittek.hogy élnek, munkájuk, kulturájuk étkezéseik, es a tapasztaltok is hogy ki mit tapasztalt:) nagypn érdekelne. Elore is koszi..elso sorba london erdekel. De nem kizart a kis varis sem. Szoval ugy egesz anglia:)

2014. máj. 22. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Londonban élek :)

Elso amit tudni kell, hogy ha London, akkor nem csak a britekre kell gondolni. A bevándorlók száma hatalmas. Kb. fél éve volt az újságban, hogy a mostanában szuletett babáknak már tobb mint a fele nem brit anyukáktól van! Emellett ott vannak akik nem családot jonnek alaptani, hanem csak pár évre szerencsét próbálni. A Wikipedia szerint (aminél csak tobben vannak) is a bangladesiek és indiaiak száma tobb millió! Afrikaiból ugyanennyi, és most csak Londonról beszélunk. Ezt hogy képzeld el a mindennapokban? Reggel felkelek, megyek dolgozni. A sofor 90%-ban sotétboru afrikai férfi. Reggel 6-ra járok. A buszon a tomeg 80%-a barna vagy sotétebb boru, tobbségében spanyolok. Egyébként metróállomáson dolgozom, itt van idom figyelni az embereket. Vegyes kornyék, itt már 40%-ban britek vannak. Vissafelé ugyan úgy fekete sofor. Kozben betérek a piacra. 90%-ban iráni/afgán árusok. Bár a románok egyre nagyobb teret tornek maguknak. Ha betérek a Tescoba, Morrisons-ba, akkor ott hiába várom, brittel nem találkozom. Bangladesi és nigériai annál tobb van. Elérkezik a péntek. Sajnos este végzek és nincs már energiám szórakozni menni. Mikorben fozok, az ablakból látom az utcán lévoket. Szoknya amibol a fél segge kivan, 15 centis magassarkú, hozzá valami extrémen kivágott felso... jah és már hulla részeg. Igen, végre briteket látok!

Egyébként nem lakom rossz kornyéken.

Milyen kornyékek vannak? 1. a fehér bevándorók lakta. Igen, itt a tobbség kb 80% vagy magyar vagy román. 2. kínai negyed. Itt ha pl. étterembe keresnek felszolgálót vagy kiadó egy szoba, esélyed sincs pályázni, mert kínaiul írják ki. 3. Feketék lakta rész. Mikor a boltok árukészlete olyan giccses, hogy egy rossz c..ány nem venné fel, tehát a feketéknek kedvezo boltok, plusz tradicionális afrikai ruhauzlet, afrikai bár, stb vannak tobbségben. 4. Zsido negyedek. Itt nem a feketehajú-nagyorru de egyébként normális emberekre gondolok, hanem a hagyományos zsido oltozetben járo férfiak és feleséguk akinek nincs más dolga, csak a gyerekszulés. 5. Muszlim negyed. A város szívében elterulo rész remek lehetoséget kínál, ha csadort, burkát, tradicionális indiai ruhát vennél kedvezo áron. Mivel más ruhaboltot nem is találsz. Nok feketében, eltakart arccal, férfiak fehér gatyában kis fehér sapkával. 6. az elit. Turisták és gazdagok lakta rész. 7. Vegyes kornyék. Itt az arány mindig változik, minden nép gyermekét egyforma aránnyal megtalálod itt.

Kezdjuk az elején. Tanulás. Tanulni van lehetoség. Sokszor indulnak ingyenes tanfolyamok. Sok iskola van, színvonaluk változó. Vannak kiemelkedoen jók és gyalázatosan rosszak.

Lakhatóság. Attól fugg, hogy a fent említett kornyékek kozul hová koltoznél. Bérelhetsz szobát vagy lakást.

Kozbiztonság. Én néhány kornyéken nappal sem mászkálok szívesen, ezekre a helyekre nem mész este sem ha van egy kis eszed. De pl. a LondonEye kornyékén este is vannak turisták, ott egyedul sem kell félned. Az utcák tobbsége be van kamerázva. Viszont a betoréstol még így is jobban kelj félj mint a zsebtolvajoktól. Az átlag ember egyébként segítokész. Ha elhagysz egy pl. sálat, kesztyut, akkor biztos hogy lesz valaki aki utánad rohan vele. Ha elfelejtetted osszehúzni a hátitáskádat, akkor figyelmeztetnek.

Szórakozás. A legtobb brittel a bup-ok elott találkozhatsz. Szeretnek inni, bulizni.

Enni mindenki azt eszik amit szeret. Tobb ezer indiai étterem van, tobb ezer angol étterem, sok olasz, stb... és pár magyar is!

Munka... azok a mukahelyek melyekkel otthon találkozol, azok itt is megvannak.

Személyes vélemény a britekrol... A legtobb brit nem tud oltozkodni. Vagy amelyik tud, az azért mert a másikat majmolja. Persze van sok csinos no, divatos ruha, rá a nyakláncszeru mukivágás ami min 10 centis, plusz napszemcsi. De egy órán belul az 50. ilyen után rájossz, hogy meg sem tudod kulonboztetni oket egymástól. A pasik elegánsak, nagyjából helyesnek is mondhatók, mondjuk soknak a foga mint egy rossz lóé. Azt vettem észre hogy szeretnek az útban állni, ha meg elmennél mellettuk és véletlenul hozzájuk érsz, akkor a pasik is elkezdenek nyávogni mint egy rossz b..i. Vannak extrémek. Féloldalt borotvált haj (csajoknál), szakadt ruhák, neon színu cuccok. Viszont az otthoni igazi rockerek, metálok, goth-ok hiányoznak. A 15ezer fos kis városomban Mo-on tobben voltak mint itt egész Londonban.

2014. máj. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt:) es tebszertnel kint maradni? Csald stb? Miota elsz kint? Mennyiert berled ahol laksz? Szoba vagy lakás?
2014. máj. 22. 17:15
 3/9 anonim ***** válasza:
London nem hiaba tranzitvaros, az emberek tobbsege addig hasznalja a varost amig tapasztalatot szerez, megtanulja a nyelvet, felrerak x osszeget, aztan a tobbseg tovabb all. Nem a legjobb hely csaladot alapitani. En 3 eve elek itt, 3 het mulva koltozom.
2014. máj. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyébként nézd meg ezt a videót, itt élő magyarok mesélnek az itteni életről:

https://www.youtube.com/watch?v=PdodouFTwp4

2014. máj. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

van még több része:

https://www.youtube.com/watch?v=i9Y6FgprzVY

https://www.youtube.com/watch?v=ASDUIN9v8UA


Nekem amúgy összességében csalódás volt, főleg a lakhatás szörnyű és drága, valamint az is igaz hogy aki a pénz miatt jön ki az csalódni fog, mert máshol sokkal többet lehet félretenni mint Európa legdrágább városában.

2014. máj. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem éltem Londonban, csak 2 napot töltöttem ott, mikor intézni kellett a lányom útlevelét, de kábé ennyit vettem le Londonból, amit a videón láttam. Végignéztem mind a 4 részt, kösz a linkért, érdekes volt végig nézni.

Sok igazságot mondanak el a szereplők és sok mindent én is úgy látok, mint ahogy azt elmondják. Szívni bárhol lehet, magyarban is, a különbség talán csak annyi, hogy ha külföldön élsz, nincs ott a családod, nagyobb szívás egyedül szívni. Tapasztalatból mondom.

Sok olyan dolgot megfogalmaztak a szereplők, amiket én is úgy gondolok, de lehet nem tudtam volna így körül írni, de azok az általános dolgok nem csak Londonra igazak. London azoknak jöhet be, akik Pestet szeretik, mert hasonló felgyorsult világ van ott is...gondolom. Pesten se laktam. De kábé ugyanúgy néz ki, mint London. Zsúfolt, koszos utcák.

2014. máj. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, a kinti eletnek az az egyik legnagyobb nehezsege hogy rohadtul egyedul tud lenni az ember. Az itt kialakitott kapcsolatok messze nem ugyanazok mint az otthoni evtizedes baratsagok, a masik meg hogy itt jonnek-mennek az emberek, lehet most meg itt van valaki, de jovo honapban mar koltozik.

En eltem pesten, ott is szulettem, de London mas. A varos tobb mint fele bevandorlo, rengeteg jott Europan kivulrol, van akinek bejon ez a multikulti, van akinek nem. Az hogy koszos igaz, mindenki rohan, de ez hozza tartozik egy vilagvaroshoz. En mindenesetre sokkal jobban erzem magam egy kisebb varosban, volt hogy fel evig ki sem mentem Londonbol

mert maga a kijutas is tobb orat vesz igenybe amig atjutsz a kulvarosokon, stb. En szeretek turazni, hegyet maszni, de itt max a parkba tudok kimenni ha a termeszetbe akarok lenni.

2014. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Rengeteg Angliában élő magyar ír blogot a kinti életről, munkavállalásról, kedvedre válogathatsz:

backtotheuk.wordpress.com

hianglia.blog.hu

angliabanelek.com

leszallopalya.wordpress.com

uj-elet.blogger.hu

Régebbi blogot is sokat találsz, és rengeteg aupair blog is fent van, ezek is érdekesek lehetnek, ha a kiköltözést fontolgatod.

2014. aug. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló pontosan megfogalmazta, mivel találkozol Londonban. Én imádom! 8 éve élek itt és el sem tudom képzelni, hogy kisebb helyre költözzek. A nyüzsgés, multikulti a lételemem. Nagyon szeretem, hogy a világ minden tájáról vannak itt emberek, hogy zajlik az élet, temérdek mennyiségű program közül lehet válogatni a hét minden napján, hogy nem probléma pénzt keresni, és még sorolhatnám.

Ahhoz képest, hogy sok millió ember van itt, általánosságban elmondható, hogy mindenki nagyon kedves, nyitott és befogadó. A férfiak nagyon rámenősek, szószerint bárhol, bármikor leszólítanak. Ez néha kellemetlen tud lenni, de idővel megtanulja az ember kezelni az ilyen szituációkat.

A közbiztonság változó, vigyázni kell mint bárhol máshol a világon.

A közlekedés remek, csak a reggeli és esti csúcsforgalomban óriási a tömegnyomor a metrón, buszon, overgroundon, mindenütt. A legjobb, ha az ember a munkahelyéhez közel tud szállást találni.

2014. aug. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!