Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kiutazás Londonba kutyával....

Kiutazás Londonba kutyával. Infóval, személyes tapasztalattal tudnátok szolgálni?

Figyelt kérdés

Egy 9 kilós westie kutyusom van, vele szeretnénk biztonságban, és ésszerű áron eljutni valahogy Londonba. Június közepén utaznánk ki, kb. 4 hétre. Gondolok itt pl. egy busztársaságra, ami szervez utakat Londoba, és kisállatot is magammal vihetek. Első körben persze repülővel terveztem az utazást, nyilván számomra ez lenne a legpraktikusabb és fapados járattal a legolcsóbb megoldás is, de a fapados járatokon pont hogy nem szállítanak háziállatokat. Így maradnának a nagyon borsos áru, egyéb légitársaságok...De ha valaki tud elfogadható áron szállító légitársaságot, annak is örülnék. Illetve bármilyen más módnak, tippnek, vagy személyes tapasztalatnak, aki már utazott ki Angliába kutyával.


Köszönöm előre is!!



2014. máj. 26. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Ahogy írod a repülőtársaságok kilőve mert ők csak vakvezető kutyát szállítanak.

Én csakis autóval szállítanék kutyát, vagy vannak cégek akik szintén autóval szállítják borsos áron, de csak akkor ha végleges lenne az utazás.

Az igazság az, hogy 4 hétre nem vinném magammal, mert sokkal több a vele járó gond,és sokba kerül, mintha otthon hagynád, és valakit megkérnél vigyázzon rá 4 hétre..

Gondolom azzal tisztábban vagy, hogy egy élőállat szállítása más országba, nem úgy megy, hogy megveszem a kompjegyet és autókázhatunk. Kell a kötelező veszettség elleni oltás aminek megvan a szabálya, hogy mikor elfogadott. Kell útlevél stb.

Inkább hagy otthon 4 hétre valakinek.

2014. máj. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Norwegian


Fapados, szállítanak kutyát és van közvetlen járatuk Londonba.

2014. máj. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Arra nem gondoltál még, hogy kitömve olcsóbb lenne?


Bocsi, inkább poénnak szánom, de a kérdésed végén ott volt, tudnánk-e bármilyen más módot, tippet.

2014. máj. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha csak 4 hétre mész akkor ne kínozd a kutyádat! Hagyd otthon, bízd valakire vagy add kutya panzioba.
2014. máj. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi normális válaszokat!


A Norwegian-nek utánanézek. És örülnék még olyan válaszolónak , akinek konrét tapasztalata, tippje is van, vagyis utazott már ki kutyával.


Természetesen gondolkodom más megoldáson is,ha biztonságban itthon tudnám hagyni, nyilván ez is szóba jöhet. Csak sajnos ismerősnél, családnál van más kutya is, a miénk meg főleg a fiú kutyákkal nagyon nem jön ki jól. És nyilván úgy meg nem jó szívvel hagynám ott náluk, hogy közben azon idegeskedjek, mikor verekszik össze a többi ebbel, illetve ez milyen kellemetlenséget okoz majd a többieknek....Kutyapanzióban szintén fennáll ez a veszély, de ott ráadásul vadidegemberekre kéne rábíznom egy hónapra, amire meg képtelen lennék. Emellett olyan napidíjakat kérnek egy -egy szimpatikusabbnak tűnő panzióba,hogy amennyibe az egy hónap kerülne, annyiból tényleg már limuzinnal kivitethetném a kutyát Londonba...Ahol eddig érdeklődtem légitársaságoknál ott 200 ezerért vinnék ki, illetve buszjáratokra, amiket találtam, meg nem vihető fel kutya.


A papírjai természetesen megvannak, az apartmanban is lennek int helye.Úgy látszik csak a kijutás ilyen komplikált... Az utazással pedig nem kínozni akarom, mehetne ez zökkenőmentesebben is. Szerintem inkább az a gáz , hogy 2014-ben ilyen macerás kivinni magammal egy kistestű kutyát Londoba...

2014. máj. 27. 21:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem macerás csak drága.
2014. máj. 28. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Menj vonattal, ha jól tudom vihetsz kutyát es jobb is, mint a busz.
2014. júl. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Bocs, de amennyit ezen agyalsz, annyit kéne foglalkoznod minimumban a kutya nevelésével. És mi lesz ha külföldön nekimegy a kutyád egy kannak?!

Terrier, elég határozott jellem, nem épp egyszerű kezelni... nevelned kéne, de sokat.

Nem kötekedés, csak van pár éves tapasztalatom és tudom, hogy ez a kutyának sem a legjobb. :)

Amúgy autós cégek is vannak, akik vállalják az állat szállítását de drágák eléggé. Bár gondolom már amúgy sem esedékes a kérdés, szóval mindegy...

Azért az érdekelne, hogy végül hogy sikerült a dolog!

2014. aug. 21. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!