Kezdőoldal » Utazás » Európa » Esztergomból mennénk át...

Esztergomból mennénk át Szlovákiába (autóval), mit érdemes ott megnézni? És hol jönnétek vissza Magyarországra ha nem Esztergomnál szeretnétek visszajönni?

Figyelt kérdés

2014. jún. 3. 07:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát attól is függ, hogy mi az érdekel titeket.

Bényben van egy nagyon szép 11. században épült körtemplom, mellette meg egy eredetileg 12. században épült templom. Mindkettő nagyon szép. Kicsit messzebb van még egy kis kápolna, az is jó.


Párkánytól ugyancsak nem messze van a bélai Kastély, bár élőben még nem láttam, de az is gyönyörű.


Párkányban is érdemes kicsit sétálgatni, a sétáló utcán vannak jó kis beülős helyek, de érdemes a Duna partra is lemenni, magyar oldalról sosincs olyan gyönyörű látvány a Bazilikára, mint Párkányból:)


Én Komárom felé jönnék vissza, ott ha jól tudom Európa park vagy hasonló nevű épületegyüttes van, minden épület más-más európai ország jegyeit viseli magán, és ezek rendes lakóházak:)

2014. jún. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)Komáromban még nem jártunk, ott hogyan lehet visszajönni? Komp? Minden érdekel minket, nevezetesség, szobor, park, stb :)
2014. jún. 4. 07:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Komáromnál is híd van :) Komáromban érdemes megnézni a bástyarendszert, bár nemtudom, hogy most nyitva e van a turistáknak. A Sétálóutca mellett található az előbb említett Európa udvar, ami nagyon hangulatos, sok szobor található ott és a házak is nagyon szépek.
2014. aug. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!