Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen az élet Milánóban?

Milyen az élet Milánóban?

Figyelt kérdés

Kiköltözés szenpontjából milyen?

Nagy a munkanélküliség?



2014. jún. 16. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Kb mint nálunk
2014. jún. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Miert gondolod hogy olyan mint nalunk??

Nalunk semmi sincs.

2014. jún. 16. 19:12
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Egész Olaszországot bejártam, egyáltalán nem olyan húdefsza hely. Északon kb magyar színvonal van, délen meg román, de ha azt hiszed, hogy nálunk nehéz legális munkát találni, meg nagy a bürokrácia akkor Olaszországtól besz*rnál. Még angol nyelvű oldalak is olyan tanácsokat adnak, hogy "bevándorlóként maximum feketemunkára lesz esélyed, de nyugalom, ez ott elfogadott dolog és sok olasz fiatal is csak így tud kezdeni" akkor képzelheted, milyen jó kis ország lehet...
2014. jún. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Pedig valóban olyan, ha nem rosszabb, mint Magyarország. Feketemunka, nincs bejelentés, óriási bürökrácia, a bérek ugyan magasabbak, de nem annyival, hogy megérje. 650 €-t kerestem otthon, Olaszoknál 860 €-t kaptam volna, feketén, mert bejelenteni senki nem akart. Most Németországban nyomom 1900 € nettóért. Olaszország csak turistaként jó, imádom az olasz konyhát, de ott lakni, na, azt nem.
2014. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ ez nagyon hasznos volt,de a munkanélkuliség is olyan rossz ott,mint nálunk?
2014. jún. 16. 20:28
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
a munkanélküliség alacsonyabb északon, délen meg vagy 40%-os. de mivel rengeteg a fekete munka, ezért a statisztika csak egy szám, sokat nem jelent. olasz barátaim szerint munka akad, csak a fizetés és a bejelentés okozza a gondot. még egy olasznak is rohadt nehéz bejelentett állást szerezni, mert az kapcsolati rendszerben lehet kapni a legtöbb esetben
2014. jún. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
Még rosszabb a munkanélküliségi helyzet, mint nálunk. Délen sokkal rosszabb, de Milánó a legfejlettebb részek egyike. Nem olcsó hely, alacsony fizetéssel nem éri meg odaköltözni, már ha találnál munkát. Még ha be is jelentenek - ez bevándorlóként már kivételes eset lenne, de tegyük fel -, akkor is 99%, hogy határozott időre (fél év, egy év, x év) kapnál csak szerződést, így folyamatosan keresgélned kellene. Határozatlan, bejelentett munkahelyet nagyon nehéz találni, bevándorlóként szinte esélytelen. De van több ismerősöm (ápolók), akinek sikerült, nyilván bizonyos szakmákkal nem reménytelen a helyzet.
2014. jún. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
unokatesóm milanoban dolgozik, középvezető, 2 hét alatt talált melót, 2400eurot kap kézhez, és a volt magyar munkahelyéről már 2 csaj is kiment, mert annyira keresik a jó szakembereket, az olaszok lusták
2014. jún. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Éltem Olaszországban. Az albérlet nagyon drága, másfél szobás lakás Milánóban 1200 eurótól kezdődik, sokszor azt hittem, hogy még Rómánál is drágább, pedig az nagy szó. A rezsi is drágább. A munkásszállásokról eddig jót nem hallottam. Étel 20-30%-kal drágább. Hiába Milánó az egyik legfejlettebb, nagyon nehéz munkát találni külföldiként, főleg ha nem beszéled a nyelvet, főleg bejelentettet. Albérletet pedig nehezen kapsz bejelentett munka nélkül. A szakmunkásbérek magasabbak, de a költségekhez képest nem számottevően. Ha kiszámolod, hogy kapsz jó esetben 1200-1500 eurót, fizetsz albérletre, mondjuk 600-at + 100 rezsi + ételre 300 euró az már 1000 euró.
2014. jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat!
2014. jún. 18. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!