Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért csökkent a német turistá...

Miért csökkent a német turisták száma a Balatonon?

Figyelt kérdés

Más magyarországi helyeket választanak, vagy az egész országban csökken a számuk?

Más nyugat-európaiak is egyre kevesebben jönnek?


Mi a magyarázat a jelenségre?



2014. jún. 17. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert az árak rohamosan emelkednek, a színvonal viszont zuhan, mert a magyarok régi sossz szokása hogy ami jól működik azt rövid távon lerabolják, és így tele van dilettáns igénytelen zimmer Ferivel a part.

A németek meg nem hülyék, addig jártak ide amíg megérte nekik, most meg már inkább elmennek a horvát tengerpartra ugyanannyiért.

2014. jún. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amit az elsö írt, az részben igaz csak.


Amit nem írt, az az, hogy a németeknek is sokkal kevesebb a jövedelme, és a legtöbben, akik eddig "csak" a Balatont tudták megengedni maguknak - mert a tehetösek nem MO-ra és nem a Balatonra mentek eddig sem, hanem sokkal drágább és színvonalasabb helyekre -, idöközben elszegényedtek és maradnak otthon.

2014. jún. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert ugyanannyiba kerül lemenni nekik a tengerre ma már. A színvonal pedig stagnál.
2014. jún. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vookie ***** válasza:
100%

Mivel az egész családom németül beszél, ezért gyakran voltunk "inkognitóban" kajálni vagy bevásárolni a Balcsin. Sajnos az utóbbi húsz évben alig változott a kiszolgálás minősége. Az ételek terén javult egy kicsit a helyzet. De "németként" néha még ránk sem néznek, olyan is volt, hogy teljesen kitalált számlát tettek elénk, magasabb árral, mint az étlapon, de leginkább a mogorvaság vette el a kedvünket a balatoni nyaralástól. Szóval lehet más dolgokat okolni a kialakult helyzet miatt, de véleményem szerint "évek kemény munkája" áll mögötte. És nagyon sok energiába és pénzbe fog kerülni a külföldi turisták visszanyerése.

(Igen, tudom, a németek nem a borravalójukról híresek, de ha elégedettek, akkor nagyon hűségesek tudnak lenni, és ez talán többet ér, mint egy gyors borravaló)

2014. jún. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt érteni kell, hogy a Balatonnál nem idegenforgalmi szakmabeliek vannak, hanem főként dilettáns szezonmunkások, akik ideig-óráig ezt csinálják, "pincérek", "árusok", "lángossütők" stb, aztán legkésőbb szeptemberben visszatérnek a saját kaptafájukhoz. Jövőre vagy azután pedig vagy lesz megint alkalmuk így dolgozni, vagy nem. Ha az idén kicsit megcsinálják a szerencséjüket, az jó, de utána már egyáltalán nem biztos, hogy lesz még egy ilyen szerencséjük. Szóval akkor akarnak nagyon leakasztani, amikor éppen a Balatonál dolgoznak, aztán meg már utánuk a vízözön.


Talán ebben a kontextusban jobban érthető, hogy szinte mindenki a jelenlegi nagy borravalókra hajt, és nem érdekli a vendég hűsége, aki csak majd az utódjának kedvezne, nem neki.


Amúgy nem kell hozzá németnek lenni, hogy hülyébe vegyék az embert. Egyszer kb 10 fős társasággal voltam, és legalább három órán át kértem egyetlen pohár kólát. Többször megsürgettem, hogy hozzák már. Az eredmény? Egész este egyszer sem hozták ki, de legalább a számlában hétszer(!) felszámolták! :D

2014. jún. 18. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kiszolgálás minősíthetetlen. Külföldi barátommal voltam, engem is annak néztek, egy 1500 ft-os kaját 5000-ért írták be.
2014. jún. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A szolgáltatás minősége sz*r, a hely drága (ennyi erővel Horvát tengerpart), az emberek bunkók, én az egyik cserediákomat vittem le egyszer, nagyon rosszul érezte magát, ott csapták be, ahol tudták, a körút végén meg (Miskolcon) kirabolták. Soha többet nem jön vissza magyarországra, és én teljesen megértem, szánalom amit vendéglátás címén nyújtanak egyesek.
2014. jún. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Mert akiknek az átkosban sokat jelentett (találkozóhely a keletiek és nyugatiak között), azok életkoruk okán egyre fogyatkoznak, másrészt nyaralásra sokkal jobb ár-érték arányban találnak lehetőséget.
2014. jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!