Kezdőoldal » Utazás » Európa » Manapság nehéz lenne Finnorszá...

Manapság nehéz lenne Finnországban valami munkát találni?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon tetszenek az északi emberek mentalitása és szeretnék egyszer kis időre kimenni és ott dolgozni valamit.

Van spórolt pénzem és angolul is jól kommunikálok, de úgy hallottam nagyobb esélyem lenne a kinti boldoguláshoz a finn nyelv...:( Hát nézegettem és nem egyszerű, de nem adom fel az álmomat és kíváncsi lennék milyen tapasztalatotok van a Finnországi lehetőségekről.

:)



2014. jún. 20. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

Finnül tudni kell, plusz kérdés milyen munkát szeretnél.

Egyébként nem a legjobb munkakeresés szempontjából. Lehet, hogy a munkanélküliség nem olyan magas, de az nem jelent semmit, mert ebből ki kell venni rengeteg olyan embert akik dolgozó korban vannak, de nem dolgoznak jelenleg:

Felnőtt tanulok (ha nincs munkád a munkaügyi elküld továbbképzésre)

Munkaügyi által valamilyen programban részvevő (pl. munka rehab, tanfolyam, gyakorlat)

Otthon van gyerekkel

Vállalkozó (sok vállalkozás van ami kb. semmi pénzt nem termel, de ha az vagy hivatalosan nem vagy munkanélküli).

Külföldi aki letelepedési programban van (3 évig tart, ez alatt kereshet munkát, de hivatalosan nem munkanélküli ha pl. finn kurzusra jár).

Szóval rengetegen keresnek munkát, csak a finn kormány probálja aktíválni a munkanélkülieket, hogy ne üljenek csak otthon hanem csináljanak valamit amig nem kapnak munkát.

De persze nem reménytelen, előny ha beszélsz finnül, van gyakorlatod és a szakmád hiányszakma.

2014. jún. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
22%
...ugy hallottad, hogy Finnorszagban nagyobb eselyed lenne munkat talalni ha beszelnel finnul... ez neked furcsa?
2014. jún. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!