Kezdőoldal » Utazás » Európa » Élet Dániában? Tapasztalatokat...

Élet Dániában? Tapasztalatokat, észrevételeket várok!

Figyelt kérdés

Érdekelne hogy javarészt milyen idő szokott lenni az országban, angol vagy inkább a német nyelvet beszélik jobban a helyiek, mennyi az átlag kereset, ha nincsen minimálbér akkor ezt hogyan küszöbölik ki?


Köszi


2014. jún. 29. 19:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel Dánia, gyere ki, ha tudsz legalább angolul, találsz munkát. Viszont elég sok pénz kell az induláshoz, legalább másfélmillió fejenként.
2014. jún. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Épp ez az. Azért mentem volna közvetítőhöz mert ott nem kellett volna induláshoz ennyi pénz. Sajnos csak 240.000Ft -ot tudok összekaparni, folyószámlahitelem nincsen.


Nem tudom mitévő legyek...

2014. jún. 30. 09:55
 13/18 anonim ***** válasza:

Az Andreasagro és társai olyan cégek, ahol szállást kapsz, és egy minimális bért fizetnek. Itt az átlagos órabér 150-200 korona. Ehhez képest a 32 koronás órabér a rabszolgasors.


Vannak más cégek, ahol lehet farmokon dolgozni, és rendesek.


Ha van facebook-od, akkor keresd meg a "Dániai magyarok csoportja"-t ( [link] ott vannak, akik így dolgoznak és tudnak segíteni. Oda nem kell ilyen nagy tőke.

2014. jún. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszi, elküldtem a kérelmet!

Neked sok időbe telt beilleszkedni az ottani életbe?

Melyik részén élsz Dániának?

2014. jún. 30. 21:20
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Koppenhágában lakunk. A beilleszkedés nem annyira nehéz. Szeretek itt lenni, de sokat vagyunk Magyarországon is.

A nyelvet érdemes megtanulni, vannak ingyenes iskolák. De ha angolul tudsz, már bármit el tudsz intézni.

2014. jún. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Azon gondolkozom hogy ha csak 32 koronát adnak orankent akkor meg igy is 2x annyi mint a jelenlegi fizetesem. Valahol viszont el kellene kezdeni... csak azt nem tudom nekem ez mennyibe kerulne...


Alap angollal egyedul nem is erdemes neki vágni?

2014. júl. 1. 04:47
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy soknak tunik a 32 korona, de azt a penzt kint fogod hasznalni, nem Magyarorszagon.


A legolcsobb cigi 45 korona. Vannak 80 koronas cigik is peldaul. Az 3200 Ft. Sokat lehet itt keresni, de az elet nem olcso.


Ket ember megelhetese alaphangon 15ezer korona, es akkor egyaltalan nem elnek nagy labon. A hugomeknak ennyi van, es mindent megfontolnak, hogy megveszik-e vagy nem. 15e korona az hatszazezer forint. A mi havi lakberunk rezsivel 12e, kozel felmillio forint. 57nm lakas, semmi extra.


Jo arra gondolni, hogy a fizetes magas, de azt a penzt elsosorban itt kell hasznalnod.

2014. júl. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha van annyi angol nyelvtudasod, hogy a mindennapi eletben elboldogulsz, akkor az mar jo.
2014. júl. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!