Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszország Velence drágahely...

Olaszország Velence drágahely magyar turista ként?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy attól függ, hogy milyen színvonalon élek. De semmi extra talán egy étterem egy nap. 3 napra mennék, de nem tudom mennyi költő pénz kellhet és ajánlhatnátok valami látnivalót is.

2014. jún. 29. 21:10
 1/5 anonim válasza:

Eleg draga.De nem megfizethetetlen. Amikor Magyarorszagon laktunk 2 evig es ottani fizut kaptunk, ellatogattunk Velencebe. Jo fizetese volt a csaladunknak, de az ember nem akar mindent elkolteni egy nyaralason. Az etterem nem megfizethetetlen, mi is ettemeztunk minden nap, 2 hetig voltunk kint, viszont pl. a gondolazas vagy a velencei maszk nagyon draga. Souvenireket inkabb mashol/kis butikokban/piacokon vegyel (ne az utca szelen allo meregdraga arustol). Es az ettermek kozul nyugodtan valaszd a kevesbe puccosat, mert ahogy Franciaorszagban is, olaszban is szinte 99% mindenhol nagyon finom a kaja. :)

Latnivalo Velenceben ugy az egesz varos. Mi Caorle-ban laktunk, onnan hajoval mentunk Velencebe (2 oras ut). Konkret latnivalok: Rialto hid, Campanile a Szt. Mark teren, Dozse-palota, a víz "utcak", a kis butikosok, minden. Viszont a Szent Mark teren nagyon sokat kell sorban allni (foleg ha nyaron mesz)a Dozse-palota elott es a templom elott.

Remelem segitettem valamit, es csak ajanlani tudom, hogy ott nyaralj! :)

2014. jún. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Velence szép hely érdemes megnézni...és igen, drágább hely mint ha eltávolodsz tőle 10-15 km-t és ott próbálod meg a hasonló dolgokat megvásárolni. De Velence olyan város, amit emiatt nem szabad kihagyni (vannak jóval drágább helyek is Olaszországban).

Ha ott vagytok, vegyetek ( akár többnapos)jegyet is a vizi közlekedési eszközökre, egyrészt, ha elfáradtok akkor kicsit pihenhettek rajta amíg A-ból B-be elvisz, másrészt ha nem akartok sokat bolyongani a labirintusszerű városban, sokszor egyszerűbb a vízen keresztül egyenes, mint a bolyongás (például Santa Maria Salute és a Szent Márk tér között)

Tessék pár kép és egy kis olvasnivaló róla:

[link]


A hangulata nagyon egyedülálló a városnak, biztos tetszeni fog.

Ha már van hajójegyetek a vizibuszra, nézzétek meg Murano-t is valamint menjetek tovább Burano-ba is, fél óra hajóút, nagy melegben kifejezetten kellemes (újabb adag fénykép és olvasnivaló):

[link]


Üdv: Napfényes Itália (az oldal amely segítségével megismerheted Olaszországot)

2014. jún. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A souvenirek nem igazán érdekelnek, az emlékek örökké élnek. 35 ezer forint a szállásom, a kijutásom a minden napi reggelim és a 3 napi gondolázás (ebbe nem vagyok biztos, nem én szervezem én csak megyek :))
2014. jún. 30. 16:11
 4/5 anonim válasza:
Második: kérdezném szépen,hogy esetleg tudod a vízi bérlet árakat? Mire érvényes? Hol tudnám esetleg megnézni a neten? Portofelice- ben fogok megszállni és innen kirándulgatnánk , nem találok infókat, hogy mi mennyi ( utazás ) . Köszi
2014. júl. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Velencei tömegközlekedésről info:

[link]


Portofelice-ig nem mennek ki a helyi járatok, ám a közeli nyaralóhelyekről be lehet jutni Velencébe kishajókkal. Pl Caorle-ből is, Jesoloból is indul rendszeres kirándulójárat.

2014. júl. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!