Kezdőoldal » Utazás » Európa » Paralia szép hely?

Paralia szép hely?

Figyelt kérdés
Mik vannak ott? Időjárás? Környezet ?

2014. júl. 4. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Paralia nem a szépségéről híres :)

Egy üdülőközpont csupa (relatíve) új építésű házakkal. Azért az utcákat igyekeznek rendben tartani, kitolják a dézsás virágokat, leandereket, pálmákat.

Az egész város a tömegturizmus kiszolgálására épült.Ott volt hely tehát felhúztak egy kis várost viszonylag gyorsan. Ez a nyolvanas években történt. Előtte nem volt ott semmi csak egy apró kis halászfalu. A várost körbe csupa mezőgazdasági övezet veszi körbe. Kimondottan nagy történelemmel nem rendelkezik. (tipikus Jesolo feeling, valakinek bejön az is...)

Minden van ott ami a tömegek kiszolgálásához kell, bárok, éttermek, játékterem,gyógyszertár, ajándékbolt, vegyesbolt-zöldséges na meg különböző színvonalú hotelek és apartmanok. Tulajdonképpen semmi látnivaló, érdekességet nem tudok felsorolni.

Van egy hosszú, több kilométeres homokos tengerpartja aztán annyi. Időjárás meleg-forró augusztusban, szeptemberben is kellemes meleg.

Közelben van katerini városa kb 5km és közelben van még az Olimposz, meg lehet menni messzebb is kirándulni (Meteorák, Athén...)

2014. júl. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
nem. a kispénzű, buszos utazókat cipelik oda 100 számra. nem egy nagy durranás, ezernyi szebb és élvezhetőbb hely van nála egész Görögországban.
2014. júl. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akkor miért van ott ennyi túrista? (Nem rosszból.)

Egyébként köszönöm a válaszokat

2014. júl. 4. 16:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Főleg bulizni és napozni vágyók mennek oda, tömegturistás hely, ahogy fentebb is írták. Egy volt kolléganőm ment oda pár éve a nővérével nyaralni, ők odáig voltak tőle, de mivel még akkor voltak először tengerparton, érthető. De azt ők is mesélték, hogy zsúfolt, igaz, nagyon olcsó volt az út és a szállás. Meg hát, bulizós típusúak, és arra ott van lehetőség. Vannak sokkal szebb, érdekesebb és nyugodtabb helyek Görögországban, szóval, személy szerint én kihagynám Paraliát.
2014. júl. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek csak az a vágya, hogy tengerparton legyen. A többi nem érdekli. Az ilyenek mennek az alábbi helyekre: Paralia (vagy Olaszországban Jesolo, Bibione, Eraclea Mare, Lignano).Van akit már az is érdekel, hogy kellemes, szép környezetben legyen, legyen érdekes helyek a környéken, legyenek szép hegyek, legyen egy történelmi óváros ahol kellemesen lehet sétálni, nézelődni. Az olyanok mennek pl. Pargaba, Lefkadába... esetleg Stavrosba (vagy Olaszországban Cinque Terrere, Amalfiba, Elbára..stb)
2014. júl. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 yakumo18 ***** válasza:

Ez hülyeség hogy "kispénzű" utasok mennek csak oda. Szerintem más örülne ha a Balatonra lejutna, nem hogy ki Hellasba!


Tény hogy egy üdülőfaluról van szó! Hotelek,apartmanok jellemzik. Nincs az a tipikus "Görögös" képe a helynek.


Sokan vannak igen,sőt rengetegen. Rengeteg lehetőség van a szórakozni vágyóknak. Két nagy disco is található. Egyik az Omilos, a másik a Cocus. De ez mellett sok beülős hely, és árusok is jelen vannak a település képében.


Nappal sokan vannak a parton, ha valaki nem szereti a tömeget akkor ne a templom felé cuccoljon le, hanem mondjuk jóval a Cocus disco után. Ott kevesebben vannak. Az időjárás attól is függ hogy mikor szeretnétek indulni.

De szeptemberben is megvan még simán a 30fok! Paralian található egy Lidl is. Hasonló árak vannak mint itthon.


Én tavaly voltam, NEM BÁNTAM MEG ! Engem nem zavart a nyüzsgés. Discoban nem voltam,arról nem tudok véleményt mondani. Fakultatív program keretein belül elmentünk Skiathosra. Nos, az a hely már egész más képet mutatott. Szép volt nagyon.


Idén délre merészkedünk le ( Tolo-ba). Nyilván sokkal másabb,és szebb lesz mint Paralia...ezt nem vitatom.

Nekem egyébként nincs olyan hogy "csúnya" hely Görögországban.


De kinek a pap,kinek a papné.


Az Én szubjektív véleményem szerint ha oda foglaltatok már szállást, akkor sem kell megijedni. Jó lesz az majd :))

2014. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat,mindenkire ment a zold kez.;)

Orulok hogy vegre valaszt kaptam a kerdeseimre..

2014. júl. 6. 02:51
 8/8 szupermari válasza:
100%
Parália olcsó és nagyon sok jó helyre szerveznek onnan utat. A Meteoriakhoz, Olimposzra, Theszalonikibe. Megéri.
2014. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!