Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyenek a lengyelországi...

Milyenek a lengyelországi élelmiszerárak és mit érdemes venni?

Figyelt kérdés
Július 28.án utazom Lengyelbe és Szlovákba. Lengyelben ezelõtt sohasem voltam ezért szeretnék információt gyüjteni :)

2014. júl. 5. 13:28
 1/8 anonim válasza:
82%
Tavaly voltam lengyelben, és szerintem azok a termékek amik itthon megkaphatóak azok jóval drágábbak (milka kb.200ft-tal drágább) de a lengyel termékek olcsóbbak pl. lengyel édességek.
2014. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Tapasztalatom szerint egy idegen országot a kultúrája miatt érdemes felkeresni, nem az élelmiszer árai miatt.

Bár elrettentésképp elmesélem egy régi történetünket, amikor - a berlini fal lebontásának hétvégéjén - elmentünk Lengyelországba repülővel, kerek 7 márkáért.

Ugyan épp átmehettünk volna Berlinbe is ennyiért, mi maradtunk, és hihetelen jól bevásároltunk, a csomagolás szerint maka-t. Ami mondtam az akkori orosz tudásommal, máááák.

Több kilót hoztunk haza, és mikor itthon kibontottuk, kiderült, Liszt volt.

Szóval ne görcsölj ilyeneken, Lengyelország egy jó hely. Menj ki, és élvezd.

2014. júl. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Mégcsak véletlenül sem azért megyek, hogy ipari mennyiségü élelmiszerrel térjek haza! ;) Azért megyek, mert ez egy tanulmányi út, ahová azokat viszik, akik megérdemlik. Nézik a tanulmányi eredményt, valamint a versenyeket, programokat. Nyilván való, hogy ha toronymagasan megnyertem ezt az ugynevezett versenyt, akkor már csak érdekel a magam 17 évével, hogy az élelmiszerárak (mert ugye egy hét alatt csak megéhezik az ember) milyenek, s hogy ennek megfelelöen mennyi pénzt akasszak le a szüleimrõl, mivel nyári munkát még nem sikerült intéznem. :)

Csak ezért voltam kíváncsi. Egyébként a program elég sokrétü sôbányátôl kezdve Auswitzig minden van benne.

Mindenesetre ment a zöld kéz ;) mindkettötöknek. és vigyázni fogok a liszttel.

2014. júl. 5. 14:42
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Utazni menj kérlek.

Láss világot, a többi nem fontos.

2014. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Jó árak vannak a lengyeleknél. Ha ebédelni szeretnél, kifejezetten ajánlom az önkiszolgáló éttermeket, ott az az érdekesség, hogy kilóra mérik az általad kiválogatott ételeket (pl. tavaly én vettem hagymás krumplit, rántott csirkemellel és egy finom csokis palacsintát kb. 1200 Ft-nyi zlotyba került). Több lengyel városban jártam, és Krakkó kiérdemli a legjobb és legszebb lengyel város címét és ne hagyjátok ki a wieliczkai-sóbarlangot sem (ott sót vegyetek majd a látogatás végén, étkezés céljából egy hengeres szóródobozban). A nápolyijuk nagyon finom, gyümölcsöket is árulnak (málnát vettem náluk, szép nagy szemek voltak, 600 Ft volt fél kilója) jó utazást!
2014. júl. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi utolsó. igen, pont abba a sóbányába megyünk ;)
2014. júl. 5. 21:02
 7/8 anonim válasza:
100%
Voltunk ott,eleg jo arak vannak,15 zlotybol bevasaroltunk hideg kajat 3-4 napra.:)
2014. júl. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem Wrocław sokkal szebb és hangulatosabb, mint Krakkó. :-) Pedig az is nagyon szép.
2017. szept. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!