Kezdőoldal » Utazás » Európa » Caorle (Olaszország) vagy...

Bratilla kérdése:

Caorle (Olaszország) vagy Parga (Görögország) jobb hely, szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek a görögországi Parga vagy az olasz Caorle nevű városba érné meg jobban elutazni? Melyik a hangulatosabb?

Külön-külön is örülnék, ha valaki mondana tapasztalatot, vagy véleményt.


Köszönöm előre is!


2014. júl. 9. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Caorle!

Többször is voltam.

2014. júl. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Ha lesz egy kis időd, tudnál róla mondani pár szót? Miért tetszik, miket érdemes megnéznii, stb. :) Megvan az a jellegzetes olasz hangulata a városnak? Velencébe vagy Veronába onnan egyszerűen el lehet jutni?

2014. júl. 9. 11:51
 3/11 anonim válasza:
Én tavaly szeptemberben voltam Caorle-ban, Parga-ról nem tudok nyilatkozni. Caorle tipikus nyaraló hely maga a város nem túl szép de az óvárosa hangulatos. Nagy a tengerpartja és több partszakasz is van. Rengeteg az étterem és a szállás is, lehet válogatni. Az időjárás nagyon jó volt és esténként nagy hangulat van a városba. Összességében jó hely 10/7
2014. júl. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Előzőt megcáfolom! Bibione a tipikus nyaralóváros, Caorle szerintem hangulatos, olaszos, és szép város.
2014. júl. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Caorleban én is többször voltam, viszont Parga az más.

Összehasonlíthatatlanul szebb a táj. Kisebb a strand (mind széltében, mind hosszában),gyorsabban is mélyül. Kisebb a nyüzsgés, kisebb az óváros. Caorléban rengeteg ember hömpölyög a hosszú kilométeres főutcán este 6-tól és a belvárosban nagy a nyüzsi.

2014. júl. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Annyiban különbözik Caorle Bibionétól, hogy van egy kis városmagja, ami szűk utcák, terek hálózata (250m x 100m)csak sétálóutcák. Meg talán Biboine egy árnyalattnyival zöldebb...
2014. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


Velencébe nem nehéz onnan eljutni. Vagy végig kocsival mész Velencébe (Piazza Roma), ez kb 65 km, vagy elmész kocsival Punta Sabbioni-ig,50km,és onnan hajóval pár km.


Vagy kishajóval, ami közlekedik Caorle és Velence között.


Verona már messzebb van, kb 170km

2014. júl. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
caorle nekem nem jött be, lignano sokkal jobb, bibione kicsit proli már
2014. júl. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az összes választ!

Végül nem is én döntöttem, de Caorléra került a választás, holnap este indulunk, szombat reggel érünk oda. A gond az, hogy ez olyan hirtelen jött, hogy nincs még szállásunk. Már többször is indultunk így neki és mindig találtunk, de Olaszországtól azért félek, pláne a főszezon környékén. Ha odaérünk, hol lenne érdemes szállásokat keresni, ami viszonylag olcsó is? 3-an leszünk, valami kisebb is elég lenne.

Köszönöm előre is!

2014. júl. 10. 21:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Az olcsót nem ígérem, de keressétek meg a turista infó-központot és ott meglátjátok a napi kínálatot.

Olyan szállást keressetek, amiben benne van az ingyenes "strand-szervíz" és a saját ingyenes parkoló.

(Strand-szerviz = két nyugágy napernyővel a parton)


Amúgy jól választottatok Caorlével!

Este ne hagyjátok ki a sétáló utcát, mert lenyűgöző.

Olcsón kaját a Lidlben tudtok vásárolni. Sok minden olcsóbb, mint itthon.


Ajánlom figyelmetekbe majd az 1 Euros üzleteket is!!

(A sok kacat között lehet igazi kincseket is találni.)

2014. júl. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!