Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögországban mennyire...

Görögországban mennyire egyszerű a készpénzfelvétel? Többi lent!

Figyelt kérdés

Hamarosan elutazom 10 napra Görögországba(Litochoro)! Arre gondoltam, hogy viszek készpénzt és viszem a kártyámat is! Mennyire egyszerű a készpénzfelvétel? Van sok ATM? A különböző helyeken mennyire fogadják el a kártyát? OTP Master Card bankkártyám van!

Sokat számít fel költségként pénzfelvétel során?


Illetve szerintetek mennyi költőpénzt érdemes vinni 10 napra? (az étkezést beleszámítva!)Diák vagyok, úgyhogy a legtöbb látványosság, pl. Meteorák elvileg ingyenes!


Előre is köszönöm! :)



2014. aug. 4. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
A készpénzfelvétel nem úgy van mint nálunk! Minimum 80 Eurót kell kivenni egy adott felvétnél! Egyik boltban sem fogadják el a kártyát, legalábbis, ahol én voltam ott úgy volt
2014. aug. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De hát a MasterCard pont arra jó, hogy külföldön is fizessünk vele vagy nem?
2014. aug. 4. 18:27
 3/4 A kérdező kommentje:
2014. aug. 4. 18:31
 4/4 yakumo18 ***** válasza:

Igen , arra jó. Nagyobb boltokban fogadják csak el a bankkártyát, a kisebb helyeken csak kp.-t. Sőt, olyan is van hogy szándékosan nem adja elő a lehúzót :D.

De egy némelyik étterembe is lehet kártyával fizetni. Az


Északi részeken egyébként nem olyan vészes a kártyázás.


Amúgy tavaly Én 50 eurót vettem le Skiathoson egy ATM-ből. Vasárnap volt, hétfőn pedig kaptam az sms-t hogy 3000.-ftomba került ez a levétel... :)


Költőpénz az nagyon egyéni. De nincsenek elszállva az árak. Olcsón is meglehet oldani egy egy étkezést.

2014. aug. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!