Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyenek a keleti blokk...

Milyenek a keleti blokk nagyvárosai megélhetés szempontjából? (Minszk, Kijev, Moszkva. )

Figyelt kérdés

2014. aug. 15. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Ezek közül még Moszkva a legjobb, de nagyon jól kell keresni ahhoz hogy megérje mert nagyon drága város.
2014. aug. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekelne olyanok véleménye, akik a másik kettőről is tudnak infókat. Mik a keresett szakmák, mennyire nehéz elhelyezkedni, előny e az angol nyeltudás?
2014. aug. 15. 15:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Minszkbe lehetetlen kiköltözni a kommunizmus miatt, Kijevbe pedig most nem érdemes. Moszkva nagyon drága, de jól lehet keresni, és zsúfolt, végül is mindegyikbe nehéz kiköltözni, mert nem EU-s országokban vannak. Inkább oroszul kell tudni, mint angolul. Nagyon kevesen beszélnek ott idegen nyelveket.
2014. aug. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy az orosz az alap, és direkt így tettem fel a kérdést, hogy jelent e pluszt az idegennyelv. Azért, csak nem lehetetlen Minszkbe kiköltözni, ha az embernek van szakmája és beszél oroszul, nem? Vagy csak én vagyok álomvilágban?:)
2014. aug. 16. 13:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Minszk egy nagyon élhető nagyváros és nincsenek úgy elszállva az árak, mint Moszkvában. De ingatlant bérelni vagy venni magyar viszonylatban nézve ott is drága. Az alapvető fogyasztási cikkek közül az élelmiszerek nem drágábbak a magyarországinál, a tartós fogyasztási cikkek azonban egy picivel igen. A szolgáltatások jellemzően olcsóbbak, az energia és a közlekedés nagyon olcsó.


Az adminisztrációs terhek elég nagyok és az orszàg zàrkózottsága miatt valóban nem túl egyszerű a külföldiek munkavállalása.

2014. aug. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hasznos volt! :) Esetleg arra nem tudnál válaszolni, hogy előnyt jelenthet e az angol és francia nyelvtudás?
2014. aug. 27. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!