Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes külföldön diákmunkát...

Érdemes külföldön diákmunkát vállalni?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és ha megéri szeretnék nyáron külföldön dolgozni. Elsősorban német terület lenne jó, mert abból van nyelvvizsgám, és jobban is beszélem mint az angolt. Angolból nem vizsgáztam le, de azt is beszélem valamilyen szinten. ( nem vagyok vmi profi, de megtudom értetni magam.)

A kérdés az lenne hogy megéri? Egyrészt tudom hogy kell csomó dologért fizetni ( szállás, kaja utazás stb.) de ha dolgoznék úgy 2 hónapot akkor megtérülne, nem?

Elsősorban nem a pénzről van szó, nem azért szeretnék kimenni, hanem a nyelv és az élmény miatt, de ha nekem kell ráfizetni akkor nem feltétlen éri meg.

A másik pedig hogy hol tudok ilyen diákmunkát találni? Olyan kellene ami tuti h megbízható, mert nem akarok két nap után hazajönni mert mégsincs munka, vagy mert átvertek.


2010. jan. 14. 15:23
 1/5 anonim válasza:
59%

hát ez így elég necces, és nem bízok meg a magyar ügyintéző irodákba hogy kivigyenek külföldi diák melóra mert még a végén ausztriába kötök ki valami sztrip bárban :D:S

sztem diák munka nem éri meg, én véglegesen szeretnék londonba menni egy éven belül.

2010. jan. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazat megvallva szerintem közvetítőirodák diákokat(18év alatt) nem küldenek ki,legalábbis én ilyenről még nem hallottam.Jelenleg én is külföldön dolgozok és úgy veszem észre hogy ők sem szeretnek csak nyárra(júni,júli,aug-ra)új embert alkalmazni,mert ahhoz hogy betanuld és jól tudd csinálni amit csinálsz az legalább 1,5hónap és akkor a fele már el is ment,szerintem külföldi nyári munkával akkor próbálkozz amikor majd egyetemista leszel,úgy több lehetőség van.

Ha jól beszélsz németül ajánlanám a balcsi,Fertő tó környékét,rengeteg szezonális,nyári munka van diákoknak,tudom nem egy külföld,de ott is sok élettapasztalatot lehet szerezni.

Sok sikert,jó nyarat

2010. jan. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sztem nem csak Erasmus-ösztöndíjjal érdemes kimenni diákként !
2010. jan. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hanem?
2010. jan. 18. 14:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a 02:03kor írt válasz tulajdonosa lehagyott egy vesszőt és így a mondat értelme is megváltozik,sztem a helyes mondat(javíts ki ha nem erre gondoltál) : Sztem nem,csak Erasmus-ösztöndíjjal érdemes kimenni diákként !
2010. jan. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!