Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha 2010 júniusában jár le az...

Ha 2010 júniusában jár le az útlevelem, akkor utazhatok még vele februárban? Nincs már az a rendelet, hogy előtte fél évig minimum érvényesnek kell lennie?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hová utaznál vele. Némely országban van ilyen kikötés, máshol meg nincs. Tavaly Thaiföldön voltam, ott pl. a vízumhoz a visszautazás idejét követően legalább fél év érvényességet követeltek meg. Az EU-s országokba és Horvátországba amúgy egyáltalán nem kell az útlevél, utazhatsz személyi igazolvánnyal is.
2010. jan. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bizony, ez attól függ, hova utaznál.
2010. jan. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A személyim is júliusban jár le... Akkor mi a teendő?
2010. jan. 17. 13:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Hali!

1. EU-n belül sem mindegy, hogy van-e Nálad útlevél vagy sem. Amikor Olaszországba mentem vonattal, a horvátok dörömböltek az ajtókon, hogy Passport! Passport! Az EU tagállamokban (pl. Ausztrián át Németország) nem kell! Repülőgépnél nem számít az EU-s tagság, útlevél mindig minden reptéren kelleni fog!

2. Én 2008-ban úgy jártam, hogy a kirepülésemkor még érvényes volt az útlevél, de a kinttartózkodásom alatt lejárt. Ha az útlevél abban a hónapban jár le, amelyik hónapban hazautaznál, akkor segáz (a személyigazolvány helyettesíti). Viszont ez fordítva is igaz, mert 2009-ben a kinttartózkodásom alatt a személyim járt le s az útlevél pótolta.

Repülőjegy vételkor megszokták nézni az érvényességet.

2010. jan. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy Horvátországban a határőr azt mondta neked, hogy "Passport" még elfogadta volna a személyit is(mint ahogy pl a rendőr is elfogadja az útlevelet, de azt mondja alapból, hogy "személyit"). Nekem is azt mondta az ukrán rendőr hogy "dokument", mégis elfogadta a passportot:)
2010. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A horvátoknál mindenképpen az útlevél kell, mert pecsételtek bele (oda is és vissza is), pedig csak átutazóban voltam.
2010. jan. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Évek óta személyivel járok Horvátországba. Az első nyaralás előtt felhívtuk az itteni horvát nagykövetséget, és tőlük kérdeztük meg. Nem szükséges útlevél.

Repülős utaknál is megfelel a személyi, ha EU-n belül utazol.

Ha tudod, hova akarsz menni, hívd fel az adott ország konzulátusát, és kérdezd meg. Annál biztosabb választ nem kapsz!

2010. jan. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyszer kajáltam a Mekiben étkezési utalvánnyal, és a csaj rápecsételt, ebből logikusan következik, hogy a Mekiben csak étkezési utalvánnyal lehet fizetni, hiszen a pénzre nem lehet rápecsételni.
2010. jan. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!