Kezdőoldal » Utazás » Európa » Volt már valaki londoni...

Volt már valaki londoni (buszos) városnézős kiránduláson?

Figyelt kérdés
8.-os lányom angol tanárnője szervez megfelelő érdeklődés esetén londoni 6 napos kirándulást. Volt-e már valaki ilyen buszos , városnézős utazáson? Az érdekelne hogy ennyi idősen ad-e olyan élményt amiért "megéri" elmenni több ezer kilométert. Az anyagiakról nem is beszélve. Bizonytalan vagyok, féltem is a lányomat bár a tanrő remek szervező, rá merem bízni a lányomat. Vendéglátó családoknál lennének elszállásolva. Most elkezdeném a pénzt rá félre tenni - + még a ballagási és az ő spórolt pénze is hozzá jönne. Ad ez egy életre szóló élményt? Még soha nem volt külföldön. Mi nem beszéljük a nyelvet így nem is lenne ua. az élmény...Ő szeretne menni de egy kicsit ő is bizonytalan...Várom és előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!!!

2014. szept. 23. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 1 évig éltem Londonban (most is kint élek, de már nem Londonban)

Tapasztalatból mondom:

Amikor az ember életében először van Londonban vagy Anglia bármely részén az élmény egy életre szól. Ilyenkor tényleg minden látnivaló érdekes.

Érdemes turistaként egyszer megnézni Londont, mert gazdag élményekkel tér majd haza. A vendéglátó családoktól sem kell tartani, mert biztos vagyok benne, hogy normálisan megszervezték ezt is.

Nem tudom mennyibe fog nektek kerülni, de költőpénzt bőven tegyetek el, mert ha a lányod vásárolgatni akar szuvenírt vagy kaját akkor nem árt ha van pénz nála (London elég drága város)

2014. szept. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát persze, hogy megéri, főleg, ha még sosem volt külföldön!

Egy gyereknek világot kell látnia, megismerni más kultúrákat, élőben is látni az eddig filmekből ismert helyeket. Ettől nem szabad megfosztani.

2014. szept. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon jó árban van - 78 500 Ft lenne. (itt csak odafele és a hazafele buszos részre kell venni majd kaját) De sok olyat hallok ahol száz ezer felett van.... Mennyi az a költőpénz ami elég??? Mit érdemes hozni suvenírnek? Nem akarom hogy kacatokat hozzon haza mert az van elég, de valamit kell mindenképpen amiről majd eszébe jut az egész -kirándulás -A London eye nincs benne az árban de azt szerintem előre nem kérik mert nem biztos hogy fel mer ülni. Nem bírja az ilyesmit....
2014. szept. 23. 09:24
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Ha bírja a kislány a hosszú buszutat, akkor megéri. Nagy élmény lesz, ez biztos. Én ugyan repülővel szoktam menni és magam szervezem a kint létet és a szállást, de ettől függetlenül nyilván hatalmas élmény van kilátásban. :)


Szervezett utak esetében nem igazán számít, hogy adott személy nem beszéli a nyelvet, mert van idegenvezető és semmi dolga nincs, csak menni a többiekkel és meghallgatni magyarul az információáradatot. :)


Attól függ, mire kell költeni. Sajnos a GBP árfolyama a béka segge alatt van, szóval sok hülyeséget összevásárolni tényleg nem jó ötlet. Londonban minden sarkon van szuvenírbolt, a választék "végtelen". Hogy mit érdemes hozni? Képeslap, 1 vagy 2 kulcstartó, esetleg bögre... Ezek közül egyik sem vészes árban. Sőt, szoktak akciózni is. Nem érdemes rögtön az első boltban bevásárolni, mert ugyanaz lehet, hogy egyik boltban fele annyiba kerül, mint a másikban. Esetleg ha kicsit drágább szuvenírre is futja, akkor egy pulcsi vagy táska is jó lehet és tartós. De a legfontosabb: sok fotót kell készíteni, ha valami, akkor az megőrzi az eseményeket és a hangulatot. :)

A felsorolt szuvenírek egyébként 1-2 fontért már kaphatóak, a drágább kategória pedig (pulcsi, táska) pedig már kapható 10-15 fontért is.

Étkezés: ha erre is kell költeni, akkor a kinti TESCO, Sainsbury's, Marks & Spencer, WHSmith üzletekben tud olcsón szendvicseket, salátákat, csokit, rágcsát, üdítőt venni. De érdemes ezeknek az üzleteknek a co.uk-ra végződő weboldalait is lecsekkolni és meg lehet nézni, milyen termékeket árulnak és mennyiért. A TESCO oldalán nagyon korrektül fent van sok minden.


A melegétkezést kint /fő nagyjából 12-15 fontból meg lehet úszni. A Pizza Express például egy nagyon jó pizzéria-lánc. Én személy szerint nem javaslom a McDonald'sot, KFC-t, Subwayt meg hasonló gyorskajáldákat, mert abban semmi különleges nincs. Én azt hallom, ha már ott vagyok valahol, akkor próbáljuk ki a helyi dolgokat. :) De van sushi bár is kint, vagy szendvics bár (például Pret a Manger)... Ezek sem túl drágák.


A London Eye nem olyan olcsó, szerintem sem muszáj bevállalnia, pláne, ha nem bírja a magasságot. Én már közel 10x jártam kint, de az óriáskerékre egyszer sem szálltam fel. Egyrészt, mert drágállom, másrészt mert láttam máshonnan a várost madártávlatból (St Paul's kupola), harmadrészt annyira nem is izgat. Plusz ha nem olyan az időjárás, akkor sokat amúgy sem fog látni, a nagy tömegről meg sorban állásról nem is beszélve. Bár csoport esetén nyilván van "kerülőút". A Madame Tussaud's szerintem még egy hasonló felesleges és még drágább látnivaló. Ott sem voltam még, de jó darabig nem is megyek, mert van 1000 meg 1 érdekesebb dolog is. :) (de ez privát véleményem)


Költőpénznek - ha sok mindenre nem kell költenie, akkor kb. napi 20 fontot mondanék. Ha kell fizetnie magának ebédet, meg ilyeneket, akkor inkább napi 25-30 font.

2014. szept. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi az infót: nagyon sok hasznos dolog volt benne. Esetleg még annyi mi lenne az az 1000 dolog ami érdekesebb még ott. Mondjuk ez a Madame T. engem se csigázott fel, sem az óriás kerék...
2014. szept. 24. 14:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, van-e kifejezett érdeklődési kör. Például történelem, tudomány, technika, vallás, néprajz, festmények..? Londonban RENGETEG látnivaló van, ha írnál egy konkrétabb érdeklődést, akkor az alapján tudnék felsorolni érdekes látnivalókat.
2014. szept. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!