Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldre történő kiutazásnál...

Külföldre történő kiutazásnál mennyi ideig kell érvényesnek lenni a szem. Igazolványnak?

Figyelt kérdés
2014. okt. 21. 21:43
 1/9 lexipadre válasza:
38%
Ha EU-ba mész,akkor elfogadják a kártyásjogsit is,mert fényképes igazolványnak minősül.Amugy EU-n belül a kutya nem kéri az igyazolványt,csak ellenőrzésnél max.Angolba 3 hónapig muszáj érvényesnek lenni.
2014. okt. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
1-es! Jogsi nem jó fogjàtok már fel! Utazásho személyi vagy útlevél kell.
2014. okt. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Melyik országaba?


EU-n belül általában nincs ilyen megkötés, de van kivétel.

2014. okt. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Kedves első. Jogosítvány nem jó, azt sehol nem fogadják el.

Arról nem is beszélve, hogy bár Uniós ország vagyunk, és unión belül nincs határellenőrzés, de ez nem jelenti azt, hogy nem kell, hogy legyen érvényes személyi igazolvány vagy útlevél. DE KELL! Igen, nincs határellenőrzés, de idegen országban tudni kell igazolnod magad ha rutin ellenőrzésnél éppen téged akarnak igazoltatni a rendőrök. Erre a jogosítvány nem jó.

2014. okt. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lexipadre válasza:
48%
Érdekes nekem 10 éve mindenki elfogadja még svájc és anglia és norvégia is.De nekem mindegy mit mondtok,ezek után is igy teszek.
2014. okt. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 14.29-nek


Kizártnak tartom, hogy te csak jogsival utazol Uniós országokban, főleg Angliában.

Én augusztusban amikor mentünk haza Dovernél az ellenőrzésnél véletlenül a jogsimat mutattam a személyi helyett. Rögtön szóltak, hogy ez nem jó, mutassak mást vagy nem utazhatok tovább. Természetesen volt nálam személyi,csak véletlenül adtam a jogsit oda. Ezért kizártnak tartom, hogy te jogsival mentél Angliába..

De tudod mit? pénteken repülők haza Budapestre pár napra. Kipróbálom a reptéren, hogy elfogadják a jogsit., majd leírom ide.


Egyébként hivatalos honlapokon is írják: Olvass.


"Továbbra is mindenkinek feltétlenül tanácsos magával vinnie útlevelét, illetve személyi igazolványát annak érdekében, hogy ha szükséges, igazolni tudja személyazonosságát (pl. ha rendőr igazoltatja, ha repülőre száll stb.) - annak ellenére, hogy a határforgalom-ellenőrzéshez nincs szükség erre a schengeni térségen belül. A schengeni térséghez tartozó uniós tagállamok továbbra is előírhatják más EU-tagországok állampolgárainak, hogy érvényes úti okmányt, illetve a személyazonosságuk igazolására alkalmas okmányt kell maguknál tartaniuk az ország területén való tartózkodás során.

A jogosítványok, bankkártyák és adóigazolványok nem tekinthetők érvényes úti okmánynak, és nem használhatók a személyazonosság igazolására."


innen linkelve:

[link]

2014. okt. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 lexipadre válasza:

Nem vitatkozom,mert lehet nekem volt szerencsém.

Én kamionos vagyok és lehet azért nézték el.

De én is javaslom legalább az kártyás személyit tartsa a kérdező magánál.

2014. okt. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És nem minden országban fogadják el a személyit sem,csak útlevél !
2014. okt. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wos válasza:
100%
Nos, 5 éve élek külföldön. Jövök megyek. Jogsival, mivel a régi kemeny lapos személyim volt, amit egyszer elloptak, és bár visszakaptam, még 5 évig szerepelt különböző körözési listákon. Egyedül Barcelonában gyűlt meg a bajom egy túlvezérelt hölggyel a reptéren. Végül jött egy másik, aki képben volt mint Kudlik Juli, és már jöhettem is. Osztrák szállodában bejelentkezéskor rendben mindenki a jogsit veszi elő....
2014. okt. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!