Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit jelent valójában az ilyen...

Mit jelent valójában az ilyen mondat? "Voltunk kint kb. fél évet Angliában, nem munkavállalás céljából, tetszett, megnéztük, milyen a kinti élet. "

Figyelt kérdés
Kivándorlós topicocat olvasok, nem egy és nem kettő írt már ilyet. Mennyi pénzből lehet kijönni így? Fél évig miből lehet megélni külföldön, ha nem dolgozik? Amit összegyűjtöttek itthon, azt felélni így felelőtlenség - szerintem. Vagy vmit nem tudok. Fél évig csak sétálni, utazni - számomra unalmas és kidobott pénz lenne az ablakon. Külföldre költözők írták, tehát nem olyan, akinek havonta van min. fél milla a fizetése.

2014. okt. 26. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Kiment, de nulla nyelvtudasa volt, vagy minimalis es sehol nem kapott munkat, igy hazament.
2014. okt. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jobban hangzik, hogy "nem munkavállalás céljából voltam kinn" mint az, hogy "nem beszélek angolul és nem is igazán kerestem a melót, ezért fület-farkat behúzva kullogtam haza fél év nyomorgás után" Viszont azzal szeret dicsekedni, hogy ő volt kinn külföldön. Segítettem már pár embernek idekinn és a környezetemben élő magyarok is. Legtöbbjük húzott haza, mert nem rendelkezett a megfelelő tulajdonságokkal, hogy finoman fogalmazzak. Legutóbb nővérem nevelt fiát fogadtam be-óriási hiba volt. Ezzel be is fejeztem a mások segítését. Hogy hogyan tud valaki fél évig ellenni? Hát talál egy pancsert, aki befogadja, vagy pancserek a szülei és otthonról pénzelik. A kedves "majdnem" rokont 3 hónapig tartottam el. Egy fillért nem kértem tőle, mostam, főztem, takarítottam rá. Aztán tudtam meg, hogy apja folyamatosan küldte neki a pénzt és hogy fél millió forintba került neki ez a kis kiruccanás. Az állam is leesett, mert fogalmam sincs hova költötte azt a pénzt.
2014. okt. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ismerem én ezeket, akik "megnézik milyen a kinti élet". Ez kb azt takarja, hogy egy már kint lévő ismerősüknél (aki lehet közeli de inkább távoli rokon, vagy egy barátnak a barátjának a barátja) bejelentkeznek, hogy ha nem probléma eltöltenének egy kis időt nála, aztán esetleg végül ott is maradnak fél évig. Közben persze elvárják szállásadójuktól, hogy munkát keressen nekik, tolmácsoljon, mert hát nyelvet beszélni luxus, és még idegenvezetést is tartson a helyi nevezetességekről. Aztán előbb utóbb rájönnek, hogy ez így nem pálya, hazamennek, teleírják a fórumokat arról, hogy ők "megnézték milyen az élet" és hát bizony "nincs kolbászból a kerítés".
2014. okt. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat.
2014. nov. 10. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!