Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van itt olyan ember, aki...

Van itt olyan ember, aki nemrég költözött ki Bécsbe?

Figyelt kérdés

Tervben van, hogy idén Bécsbe költözök. olyanokat keresek, akik néhány éve költöztek ki, vagy esetleg van Bécsben élő ismerősük, elkéne egy kis felvilágosítás.

Németül keveset tudok, az angol az viszonylag jól megy. Tanultam általánosban németet, ha újrakezdeném, nem nulláról kéne tanulnom.

Egyelőre az érdekelne, hogy milyen munkát lehet találni ( diplomám van, bár büfészakos), hogy lehet munkát keresni, szállást találni, milyen Bécs és milyenek az osztrákok stb.



2015. jan. 13. 12:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ohh és még a nyelvről.


Én amikor kint voltam az elején még elég nehézkesen beszéltem a németet,ráadásul az osztrák német kiejtésben és sokszor nyelvtanilag is más,erre jön a bécsi akcentus is,szóval nehéz volt,de aztán megszoktam.


Régen még ha makogtál valamit talán felvettek felmosni,söpörni stb...de ma már ha nem tudod a nyelvet kedvesen elköszönnek tőled.Szóval esélytelen.


De az a helyzet,hogy ennyi erővel Pesten még jobb is összejöhet,példa az én helyzetem irodában vagyok ott pedig mosogattam,felszolgáltam.


Nem tudom pesti vagy-e de nézz körül ott is.

2015. jan. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A Becsiek sokfelek, nem lehet rajuk huzni egy kategoriat.

Lakast normalis kornyeken is lehet talalni, csak ra kell szanni idot, energiat. Mi 3 het alatt talaltunk jo kornyeken, nyugodt, modern hazban. Persze nem az otthoni arakhoz kell hasonlitani, mi 40nm-ert 510€+rezsit fizetunk, ez megfelezve (mivel ketten vagyunk) egyaltalan nem sok a fizetesekhez kepest.

2015. jan. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett veled azóta?
2023. szept. 13. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!